Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a teendő utánvét esetén?

Mi a teendő utánvét esetén?

Figyelt kérdés
Feltettem hardverapróra egy terméket amire jött is egy vevő aki utánvéttel szeretné azt átvenni. Ilyenkor ki a teendő pl írjam meg neki, hogy utalja előre a szállítási költségeket vagy tegyem a termék árához az árát?

2023. máj. 9. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Utánvétel esetén a vételárat (és a postaköltséget, ha úgy beszéltétek meg) a vásárló a termék átvételekor fizeti a postásnak/futárnak/csomagpont személyzetének.

[link]

2023. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A postán veled fizettettetik ki előre az utánvétkezelési díjat, meg a szállítási költséget, ezt jelezned kell a vevőnek, hogy mennyibe fog kerülni neki összesen.

Viszont nem mindenki korrekt ember, egyes vevők meggondolják magukat, lazán nem veszi át. A csomagot neked visszaviszik, de a befizetett pénzt buktad.

Ezért sok eladó jobban szereti az előreutalást, vagy nem is vállal utánvétet egyáltalán.

2023. máj. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Tegyük hozzá, aki rendesen átveszi, még azok között is lehet halogató, nem ér rá, hirtelen már nem sürgős elmenni a csomagért, az is idegesítő lehet. Nem feltétlenül a pénz miatt, csak a tudat is már zavaró lehet. De az legalább átveszi, van erre egy meghatározott időablak.
2023. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom - de nem biztos, hogy jól -, hogy a Foxpostos utánvéteknél (ha a vevő nem veszi át a csomagot), akkor valami módon azt behajtják rajta. Ennek nézz utána, és ha ez valóban így van, próbáld meg Foxpostos automatába küldeni. Valóban neked kell kifizetni a postázást előre, de 1-2 napon belül a számládra kerül a pénz.
2023. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az útánvét (szállítás) költségével emelt összeg kell legyen a utánvét összege.

Én nagyon nem ajánlom az utánvétes szállítást! Nekem egyre több termékemet nem vette át a kedves vevő és elég nagy kár és macera visszaszerezni az árudat! Az említett Foxpost talán az egyik leg gázabb. Teljesen automata a rendszer és nem állítható le a folyamat. Csomagot feladtam utánvéttel, 1.900.- HUF. A vevő ezután szólt, hogy csesszem meg, ő nem vár 2 napot, inkább megveszi boltban inkább. A Foxpostnak szóltam, hogy ne vigye el, mert nem veszik át, de nem állítható meg a folyamat. Elviszi, vár 3-4 napig. Utána visszaviszi a raktárba és a postatörvényre hivatkozva 5 munkanapig még tartja a "vevő" átvételi lehetőségére. Utána 2-3 nap, míg visszajön és egy újabb szállítási díjért (1.500.-) visszakapod.

Vagyis az utánvétes jófejségeden buksz bő háromezret és két hétig másnak sem tudod eladni a cuccod! Jogorvoslati lehetőséged nulla!

Az előreutalásban meg senkinek nincs kockázata, hiszen követhető és visszaperelhető a pénz. Agymenés, hogy az embereket lebeszélik róla, így az utánvéttel szivató emberek tábora kitermelődött!

2023. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!