Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A laptop vagy a notebook a...

A laptop vagy a notebook a drágább?

Figyelt kérdés
És körübelűl meik mennyivel??
2010. okt. 10. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megmondod mi a különbség a kettő között, válaszolok..

/Nem NetBook-ot kérdeztél/

2010. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
A laptop és a notebook szerintem ugyanaz. A Netbook viszont kisebb "zseblaptop" de azért netbook,mert lényegében csak netezésre való. Laptop - 80tól felfelé Netbook - van 20ért is,de azt kerüld el. Inkább 50-60tól felfelé.
2010. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Drága barátom nincs különbség a laptop és a notebook között!
2010. okt. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A laptop egy ősállat. Azt követte a NoteBook.

Korszerűbb, gyorsabb.

2010. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hm.. És akkor mit árulnak a LAPTOP.HU-n? Őskövületet?

Ki így mondja, ki úgy...

2010. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Hm.. És akkor mit árulnak a LAPTOP.HU-n? Őskövületet?

Ki így mondja, ki úgy..."


Egy regisztrált honlap neked pusztán a nevén alpuló szó miatt mérvadó???? Pffffffff.............

2010. okt. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
a laptop a drágább kb.20000 Ft-tal
2010. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

14:03!


"Hm.. És akkor mit árulnak a LAPTOP.HU-n? Őskövületet?

Ki így mondja, ki úgy..."


Nah:


"A notebook szó szerinti jelentése jegyzetfüzet (notesz), ami a hordozhatóságra, kis méretre és a szövegbevitelre utal, a tulajdonos a hóna alá csapva, vagy hord-táskában viszi magával. Ezzel szemben a laptop pedig a lap és a top szavakból lett konstruálva, jelentése kb. „ölre való”, és saját hord-füllel rendelkezett, mint a régi táskaírógépek ."


(Forrás: wikipedia)


Olvasgass mielőtt hülyeségeket írsz nagy mellénnyel!

2010. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

(Forrás: wikipedia) __ az őskövüületes

A vikipédiára bárki írhat meghatározást, azért az nem lexikon, és fenntartással kell fogadni.

Ezzel együtt nekem van laptopom és notebookom is, mert szerintem: eredetileg jó néhány éve notebooknak azt hívták, amiben nem volt se CD olvasó, se flopi, azért, hogy minimálisra csökkentsék a súlyát, és jó legyen az akkus üzemideje is. Az akkori akkuk kisebb teljesítményűek voltak, és az eszközöknek is nagyobb volt az áramfelvétele. Hogyan használták mégis? Adapterként mindkét hiányzó eszközt mellékelték, és otthon így lehetett használni.

Aztán mindennek csökkent a mérete, súlya, akkuk combosabbak lettek, így már elfogadható súly/üzemidő mellett minden belefért, én azt gondolom, ma már nincs notebook. Igaz, megjelent a netbook...

2010. okt. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A vikipédiára bárki írhat meghatározást, azért az nem lexikon, és fenntartással kell fogadni.

Ezzel együtt nekem van laptopom és notebookom is, mert szerintem: eredetileg jó néhány éve notebooknak azt hívták, amiben nem volt se CD olvasó, se flopi, azért, hogy minimálisra csökkentsék a súlyát, és jó legyen az akkus üzemideje is. Az akkori akkuk kisebb teljesítményűek voltak, és az eszközöknek is nagyobb volt az áramfelvétele..."


Te most megkérdőjelezed a wikipedia hitelességét? Megteheted. Csak épp nevetségessé teszed magad. Nem részletezem miért, guglizz utána, hogy hogy működik ez a wikipedia dolog. Nem lesz annyira sötét - ha utánaolvasol)


A NoteBookokban volt minimum floppy de amelyikben nem, azokban sem azért, mert "Az akkori akkuk kisebb teljesítményűek voltak" vagy hogy csökkentsék a súlyát! Ez baromi hülyeség! Inkább helyhiány miatt nem építették bele. Ha elolvasod a wiki idézetet magad is beláthatod, hogy a gép kisebb mérete volt a lényeg. Akkumulátorok kapacitását nem túlságosan befojásolta egy floppy időnkénti használata. Ez igaz a CD/DVD egységekre is.


De, ha neked a wiki nem kompetens forrás... hát Öregem! Akkor neked mi a fene a hiteles? A saját elképzelésed?


Hogy szelíd legyek: fafej!

2010. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!