Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha veszek két egyforma erősség...

Ha veszek két egyforma erősségű vízforgatót a medencémhez és egymásba kötöm őket, akkor megduplázódik az óránként megforgatott literek száma?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy 3028 literes papírszűrős vízforgatóm. Ha vennék mégegyet és a második szívó ágát az első nyomó ágára kötném majd a végét ugyan úgy a medencébe mint ha egy lenne csak és bekapcsolnám mindkettőt akkor ugyan úgy 3028 liter menne át óránként vagy a duplája?

2023. máj. 27. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lesz jó ha összekötöd őket sorosan.

Sokkal egyszerbb ha a kettő egymás mellett dolgozik párhuzamosan Úgy biztos meglesz a kivánt vízforgatás. Talán még jobban át is forgatja a vizet 2 mint 1. Én az akváriumba is tettem plusz egy szivattyút, hogy ne legyen pangó rész.

2023. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sorosan kötve nincs értelme. Attól az egyik vízforgató teljesítménye nem nő, ha mögé teszel még egyet. Csak gondold végig logikusan: ha egy vízforgató pld. percenként 10 litert vizet képes átfolyatni a rendszerén, akkor a mögé kötött második már csak azt a percenként 10 litert tudná átengedni, még akkor is, ha egyébként többre is képes lenne. És fordítva is igaz: Hiába tud az első pld. 15 litert percenként, a mögé kötött attól nem tud többet, hogy az elsőtől többet kapna.

Mintha azt kérdeznéd, hogy ha egy zuhanyfejre rákötsz egy második zuhanyfejet is, akkor dupla olyan erős surárba jönne a víz?

2023. máj. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már rég lecseréltem a papírszűrős szivattyúm egy komolyabbra, azóta nincs is annyi gondom a medencével.
2023. máj. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Abban igazad van, hogy ezek a papírszűrős vackok eleve alulméretezettek ezekhez a kis mobilmedencékhez. Azért azok, mert ezeknél a medencéknél az olcsóság a fő szempont, nem az optimális hatékonyság. A hozzáadott vackok tkp. marketing eszközök naív fogyasztók megtévesztésére. Venni kell egy kisebb homokszűrős forgatót, az több medencét is kiszolgál, mégha elsőre nagyobb költség is. A váltószelep elfordításával a szűrőközeg is pár perc alatt regenerálható, míg a papírszűrősöknél állandóan szét kell szedni és sikálgatni a patront. Két szűrőnél dupla munka. Ha mindenképoen papírszűrős kell, akkor inkább egy nagyobb teljesítményű mint kettő kisebb. De vigyázni kell, az Intex csövezés nem kompatibilis a Bestway-el és fordítva!
2023. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!