Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a 130mm-es hangszóró jó...

Ez a 130mm-es hangszóró jó lesz általános kültéri zenehallgatáshoz?

Figyelt kérdés

[link]


Van egy ilyen kis kínai sztereó erősítőm ami 2x 30W-ot tud a gyakorlatban.

[link]

Jelenleg ezer éves Videoton hangfalak vannak rákötve, ami korához képest szépen szól, de nem komfortos ha mozgatásról van szó.

Elsősorban kültéren van használva (Duna parton, bográcsozás, kerti grillezés stb) mivel az erősítő megy 12V-ról is. Na most elég macera hordozni a hangafalakat, berakni a kocsiba, kivenni, összekötni stb.

Ezért arra gondoltam csinálok egy "partybox-ot" 12mm-es rétegelt lemezből, meg a fentebb linkelt hangszórókból.


2023. jún. 5. 10:45
 1/5 Morzsi007 ***** válasza:
56%

Egy régi hangfalba kb 30x50x20 cm, amibe még belefért a másik mély és magas sugárzó is, így egy ládában van 4 hangszóró (sztereo), hátuljára erősítettem egy Li-po aksit, amivel működik. Minden adott volt, csak a kis erősítő modult kellett megvennem pár ezerért. Minden van benne FM, AUX, BT és még hallgatható minőség is.


| 2*25W Class D Stereo Audio Digital Power Amplifier Decoder Bluetooth-Compatible DIY USB AUX Record FM Radio MP3 Player Module

[link]

2023. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szóval akkor még egyszer: ez a 130mm-es hangszóró jó lesz általános kültéri zenehallgatáshoz?

Nekem már adott az erősítő, azt akarom használni nem rendelni helyette mást.

Örülök, hogy megosztottad a tapasztalataid, de e nem ez volt a kérdés.

2023. jún. 5. 11:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy mélyközép önmagában nem fog szépen szólni, nem lesz benne magas tartomány.

Nem véletlen, hogy több utasak a hangsugárzók.

Ha mindenáron egy hangszóróval akarod megoldani akkor inkább szélessávút válassz.

De szerintem macerás építeni. Én a helyedben vennék egy akkus-blútyúkos boomboxot. Pl a JBL Charge vagy Xtreme sorozatból. Azokat pont ilyesmire találták ki.

2023. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Morzsi007 ***** válasza:
Macera cipelni külön az erősítőt és hangfalat, főleg egy funtotyi somogyis 13cm-es valamit használva. Ezért írtam le, én hogy oldottam meg. Nem ez volt a kérdés, de gondoltam jól értelmezed. Azzal se mély, se magasod nem lesz így magában, a doboz méret már csak hab a tortán és még mindig külön lesz az erősítő és hangfalnak nevezett táki. Hajrá.
2023. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ez egy így jelentős hangzásbeli visszaesést jelent még az öreg Vidi hangfalaidhoz mérten is. Ha veszel mellé magas sugárzókat és beépíted egy random ládába kb ott leszel mint most csak kiadtál kb 20000Ft és még dolgoztál is vele. Megfontolandóak az előttem írt válaszok.
2023. jún. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!