Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért "világít" a LED reflekto...

Miért "világít" a LED reflektor még kikapcsolt állapotban is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt egy hagyományos halogén izzós reflektorom, miben kiéget az izzó. Cserélni akartam de rá beszéltek egy LED reflektorra, amit nem is bántam meg.


Viszont nem értem, miért van az, hogy nagyon halványan ugyan, de lekapcsolt állapotban is, mondjuk úgy, világít a refi?

Fényt nem igazán ad, csak annyit, hogy látszik hogy ott vannak a kis led bigyók, szóval egy nagyon halvány valamiről van szó?


Alternatív kapcsolóval működtethető a reflektor, ha ennek lenne bármi jelentősége.


Köszi a válaszotokat! :)



2023. jún. 10. 11:12
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
43%
Nincs jelentősége, a LED-ek érzékenyek mikroamperekre is. De ilyen szivárgóáramok nem játszanak szerepet sem elhasználódásban, sem az akku merülésében. Annál is inkább mert ilyen áramok egyébként is vannak, csak azt nem látják az emberek. Ezért nem is izgulnak miatta.
2023. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

" halványan ugyan, de lekapcsolt állapotban is, "

Nem a fázist kapcsolja a kapcsoló, vagy nagyon hosszan futnak a kapcsolótól a vezetékek a kapcsolatlannal együtt.

2023. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Mérnök Úr válaszánál pontosabban összefoglalni nem lehet.

Dugd be/kösd be fordítva, hogy a fázis szakadjon meg lekapcsoláskor és nem fog derengeni

2023. jún. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!