Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fázis és nulla kábel kikötve...

Szabokristofka kérdése:

Fázis és nulla kábel kikötve a fogyasztóból, föld bekötve - lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A háttér igazából lényegtelen, úgy alakult, hogy ki kell kötnöm egy lámpát az elektromos hálózatból, és nagyon szűk helyen kell ezt megtennem, egy pár centis kis dobozkában. Kikötöttem a fázist és a nullát, kábelzáró sapkát raktam a végükre, és ezzel el is fogyott a hely a dobozkában. Ha a földet is kikötöm és megsapkázom, már nem tudom lezárni rendesen a dobozt, kilógnak a kábelek. Kérdésem az, hogy ha csak a földet bekötve hagyom a lámpába, lehet belőle bármilyen probléma?

Köszi előre is a segítséget!



2023. jún. 13. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg semmi bajt nem tud ez okozni.
2023. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a fémfelületeket (pl. radiátor) is földelni kell (EPH = egyenlő potenciálra hozás). Ha kikötötted az áramot, akkor is fémfelületként indokolt a földelése.
2023. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!