Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Pendrive - on filmek vannak...

Pendrive - on filmek vannak amiket a TV hez csatlakoztatva szerettem volna megnézni. Hol szaggat a film, hol a hang késik. Elképzelhető hogy a pendrive gyenge minőségű és nem tudja elèg gyorsan olvasni róla? Ha igen mit kell nézni milyet vegyek?

Figyelt kérdés

2023. jún. 29. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a pendrive, vagy a TV. Esetleg mindkettő. Hiába veszel gyorsabb 3-as USB-s pendrive-ot, ha a TV portja csak 2-es.

Bizonyos nagyobb file méretű filmeket nekem csak a Bluray lejátszó USB-jéről játszik le megfelelően, közvetlenül a TV-be dugva nem. Pedig mindkettő USB 2-es, de valszeg a lejátszómé már egy kicsit korszerűbb példány.

2023. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy azt tudod még csinálni, hogy számítógépbe/laptopba dugod be a pendrive-ot és azt kötöd rá a TV-re, annak lehet gyorsabb USB portja is, ha nem, akkor itt kiderülhet, hogy a pendrive a ludas. A sebességét kell nézni, hogy mennyi az írási/olvasási sebessége (az újabbak már ilyen 1000/900 MB/s sebességűek, persze ez kicsit drága, de a 130/150 MB/s sebességűek szerintem bőven megfelelnek erre a célra, ezek már ilyen 5-6 forint körül kaphatóak. Pl. ez: [link]


Vagy van itt egy kicsivel gyorsabb, 400 MB/s-os sebességű, de ez mondjuk már 8190 Ft, [link]

2023. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ami még eszembe jutott, hogy a TV-d nem tudja jól kezelni a formátumot, amiben a film van, az is egy lehetőség, hogy átkonvertálod másik formátumra, mondjuk avi-ra, hátha azt meg tudja emészteni (2-es válaszoló voltam.)
2023. jún. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Pont azt szerettem volna elkerülni, hogy ne lógjon ott a kábel a laptop és a Tv között hogy össze van kötve, ezért szerettem volna usb- n keresztül. De akkor még kipróbálok egy gyorsabban pendriv -ot is, hátha jobb lesz, ha nem, akkor marad a laptop és tv össze kötése.
2023. jún. 29. 22:50
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem valószínű, hogy a pendrive meg az usb a hibás, inkább nem képes a tévé az adott kodeket lejátszani vagy a konténer sem annyira a barátja.
2023. jún. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"Hol szaggat a film, hol a hang késik."

Tipikusan a processzor erőlködésére utaló jelek.

Vagyis a TV nem bírja lejátszani, akár azért, mert régi típus és egyéb okok is lehetségesek.

2023. jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van egy régebbi LG tvm Xvidet (.avi) gond nélkül játszotta, H264-et(.mkv) is megkajálta, de néha ilyen tüneteket produkált, lehet hardveresen kevés már.
2023. júl. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!