Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen jelerősítőt vegyek...

Milyen jelerősítőt vegyek megosztott mobilinternet erősítéséhez?

Figyelt kérdés
Ne szedjetek szét, nem értek hozzá. Laptoppal szeretnék rácsatlakozni a mobilomról megosztott hálózatra, korlátlan, gyors internetem van. De valamiért a laptop csak nagyon nehezen csatlakozik rá, nem is működik és nagyon hamar le is dobja. Ennek javítására keresek valamilyen eszközt. Az Euronicsban vetettek velem egy tp-link RE300 Range Extendert de ez sajnos nem működik. Ha bárki aki jobban ért ezekhez tudja ajánlani valamit, azt nagyon megköszönném.

2023. júl. 6. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

PEdig működnie kéne ezzel a felállással, extenderrel együtt is.

Sztem inkább nézd/nézesd át a hálózati beaállításokat minden eszközön, inkább ez lesz a baja.

2023. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az Euronics-ben rosszul kérted. Ugyanis neked nem jelerősítőre lenne szükséged, hanem egy mobilrouterre. Mondjuk egy ilyesmire:

[link]


Ez úgy működik, hogy mindenekelőtt keresd fel a szolgáltatódat azzal a kéréssel, hogy adjanak neked egy netezős SIM kártyát. Ez a SIM kártya azt tudja, hogy a saját előfizetéseddel hozzáférsz a mobilnetedhez, de hívni nem tudsz vele. Természetesen párhuzamosan tud működni a rendes, telefonban lévő SIM kártya, és a netes kártya is.

A netes kártyát be kell raknod a routerbe, és onnantól nincs más teendőd, mint beállítani a wifi nevét, és jelszavát, és úgy már tudsz csatlakozni. Egyébként meglepően jól tud egy ilyen eszköz működni, valamikor már említettem itt a gyakori kérdéseken, hogy egészen a nappaliig teljesen jól szórja a wifit, és csak azután, miután egy falba ütközök, megy le 3, vagy esetenként 2 csíkra. De még úgy is egész használható.

És így a telefonod akkumulátorát sem nyaggatod a hotspottal, és normális wifis mobilneted is lesz a házban.


Amíg nem tudod beszerezni a szükséges dolgokat, alternatív megoldás lehet a számodra az USB-s netmegosztás. A legtöbb telefon képes rá. Ennek a lényege, hogy nem wifin csatlakozol az internethez, hanem USB-n keresztül van a géphez csatlakoztatva a telefon. A beállításokban valahol megtalálhatod ezt a lehetőséget, ahány telefon, annyiféle helyen kell keresni. Nekem Samsungom van, leírom, hogy nálam ez merre van:

A Beállításokon belül, a kapcsolatokat kell választani. Ott a mobil hotspot, és internetmegosztást. És azon belül az USB internet megosztást. Ne ijedj meg, ha nincs összedugva a gép és a telefon USB-n, nem engedi bekapcsolni, de ha látja, hogy ez meg van, engedni fogja a kapcsolót bekapcsolni, és onnantól a gép USB-n kapja a netet.

2023. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem Huawei E5785 WiFi hotspottom van, és nagyon elégedett vagyok vele. Szintén korlátlan mobilinternetem van, amit több eszközömön is használok (laptop, telefon, táblagép).

A félreértések elkerülése végett megjegyezném, hogy ez nem jelerősítő, bele kell tenni a SIM kártyát, és WiFi hálózatot csinál a mobilinternetből (a telefon hotspot funkciójához hasonlóan, csak ez egy külön készülék).


Tudja a 2,4 és 5 GHz WiFi frekvenciát egyaránt, az utóbbi előnyösebb, mert kevésbé zsúfolt, illetve gyorsabb adatátvitelt tesz lehetővé. Olyan helyen, ahol sok a WiFi, okozhatja ez is a fent írt csatlakozási problémákat. A hátránya, hogy nem minden készülék ismeri az 5 GHz-et, ha viszont tudja a laptopod, akkor ez az előnyösebb. A menüben lehet ezt kiválasztani, egyszerre csak az egyik lehet aktív, a 2,4 az alapértelmezett, ezért ezt módosítani kell.

Az akkumulátora átlagos használat mellet olyan 8-9 órát bírja, gyakorlatilag ennél nincs is tovább szükségem rá egy nap. Ha valakinek igen, két akkumulátor vagy Powerbank megoldja ezt a kérdést. A térereje jobb, mint előzőleg a mobiltelefonomban volt. Természetesen ez készülék függő, de nálunk ezzel 4-es a térerő, a telefonomon pedig csak 2-3 egység volt. A sebessége is jobb, mint telefonról volt. Utazás közben is teszteltem, 100 Km-es úton végig webrádiót hallgattam róla, és csak egyszer ment el a hálózat egy rövid időre, de kb. a semmi közepén voltunk akkor.

Összességében előnyösebbnek találom ennek a készüléknek a használatát, mintha a telefonomban lenne a kártya, és arról osztanám meg az internetet. A jobb sebesség, jobb térerő és akkumulátor üzemidő miatt (nem a telefonom akkumulátora merül hotspot közben).

2023. júl. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! 😊
2023. júl. 6. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!