Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes drágábban solar...

Érdemes drágábban solar karórát venni, mint ugyanolyan márkában olcsóbban sima elemeset?

Figyelt kérdés
2023. júl. 23. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De indokkal.
2023. júl. 23. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezen mit kell indokolni?
2023. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elemes karóra. két évente elemcsere 2000 forint. Viszont maximum 50000 forint az óra. A solar meg 80-120 között mozog.
2023. júl. 23. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez egy értelmetlen kérdés, amire nem lehet korrekt választ adni.

Milyen márka, mekkora az árkülönbség, mire kell ( csak mutassa az időt, esetleg kell extra funkció, ki lenne téve extrém igénybevételnek, etc...), mi a fontos, a dizájn vagy a funkció, és még tucatnyi szempontot lehet figyelembe venni. Státusszimbólumot akarsz venni vagy használati tárgyat?

Divatórának jó az elemes. De az kb. az eldobható kategória. Évente, kétévente cserélheted az elemet, ami költség, és ha "sufniszervízben" végezteted, veszít a vízállóságból is. Ha márkaszervizben csináltatod, akkor pedig nem olcsó mulatság. É ahogy merül az elem, úgy csökken a pontosság, akár hónapokon át is amit először észre sem veszel. Viszont a solár minimum 10 évig működik, de nekem van 17 éves solar órám, ami hibátlanul teszi a dolgát.

Ha már solar órát vesz az ember, akkor érdemes radiocontrol-ban gondolkodni.

Van nyolc órám, mindegyik 250 000 és 650 000 ft közötti árfekvésben. ( Tudom, nem komoly gyűjtemény, de mindig megtetszett egy, amit megvettem, és az előzőt nem volt szívem eladni. Megvan melyiket milyen ismétlődő alkalomkor veszem fel.) Napi használatra mégis egy Casio G-Shock Kinget hordok, ami már nem is tudom hány éve szolgál ki gond nélkül. Nem merül le, mindig másodpercre pontos állítás nélkül. Oké, lassan majd szíjat kell cserélnem, mert az kb. 5 év alatt elöregszik.

2023. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Elemes karóra. két évente elemcsere 2000 forint. Viszont maximum 50000 forint az óra."

Ezért írtam, hogy nem mindegy pld. a márka.

Itt van pld. egy kb. 4 millás ellemes óra:

[link]


Az elemcsere is csak gagyi helyen 2000 Ft. Pláne ha vízálló óráról van szó, ahol esetleg egy nyomáspróba sem árt.

2023. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lcd-s, sima óra esetén értelmetlennek látom kifizetni a solar technikát, elemcsere néhány évente és csók.

Ha van benne "nagyfogyasztó", pl. iránytű, barométer vagy mutatós óra (ami többet fogaszt), akkor van realitása.

2023. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os . Mondjuk csak kettő millás. Amúgy Casio órát szeretnék.
2023. júl. 24. 10:31
 9/9 anonim ***** válasza:

A linken: 3 861 900 Ft


Casióban teljesen megfizethetőek a napelemesek.

Leírtam miért értékelem jobban a napelemest.

2023. júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!