Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ismer e valaki olyan vak vagy...

Ismer e valaki olyan vak vagy gyengénlátó embereket, akik mindennapi életben használják a telefont, ha igen, ők hogyan teszik?

Figyelt kérdés
csak abban szeretnék tanácsot kérni, hogy hogyan lehetne használni a telefont úgy, hogy az ne okkozon gondot egy gyengénlátónak? anyámnak szeretnék segíteni, ugyanis nagyon rosszul lát, maximum akkor látja a dolgokat, ha nagyok, ha egy betű vagy szám akkora mint maga egy okostelefon. és az a probléma, hogy nem tud angolul és amiket találtam (applikációk) azok nem támogatják a magyar nyelvet. ha valaki válaszol is, előre köszönöm.

2023. júl. 25. 20:24
 1/9 anonim válasza:
69%

Hát, sajnos, nem leszek nagy segítség:

Ismerős appokkal használja, sőt, egyéb informatikai eszközöket is (sőt, valami hasonlóból phd-zett, ill elismert kutatásai is voltak a témában), de külföldön él, emiatt valószínűleg angol nyelvűek azok is.

Javaslom, a Vakok és Gyengénlátók Szövettségénél kérdezz rá, hátha tudnak ajánlani jót.

2023. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2023. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Legtöbb okostelefonban gyárilag be lehet állítani nagy betűket, illetve hangos felolvasást is.

Menüben történő navigálás alatt is kimondja a menüpontok nevét, illetve akár az üzeneteket is felolvassa.

A leütött betűket is kimondja, ha úgy állítod be.

2023. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát én félig-meddig látássérült vagyok. Egész jól látok még, de néha kényelmesebb felolvastatni a szövegeket - mint például ezt a kérdést is.

Androidon és iPhoneon is gyárilag van nagyításra és felolvasásra lehetőség, nem kell külön appokkal vacakolni.

Én csak az iPhonehoz értek, nem volt droidom sosem. Pont azért vettem az iPhonet, mert ebben régebb óta elérhetőek a jól működő kisegítő lehetőségek. Gyakorlagilat akármekkorára fel lehet nagyítani a szövegeket és fel is lehet olvastatni szinte mindent ami megjelenik a kijelzőn. Tök jól beszél magyarul, teljesen jól artikulál, hangsúlyoz. Gyakorlatilag könyveket olvastatok fel a telefonnal. A magyar diktálás része is nagyon jó. Perse meg kell szokni és be kell gyakorolni egy telefon vakon kezelését, nem úgy van az, hogy bekapcsolod neki a felolvasást és 2 perc múlva már úgy kezeli a telefont mint te látóként. Kell hozzá türelem és akarat!

A nagyítás úgy működik, hogy a teljes kijelzőt, a teljes felhasználói felületet kinagyítja. Minden gomb, ikon, stb nagyításra kerül. De a böngészőben is lehet külön nagyítani a weboldalakat például.

Ha nagyon rosszul lát a néni, akkor lehet hogy érdemes lenne inkább egy tabletet vásárolni neki, azon sokkal nagyobb méretben lehet a szövegeket megjeleníteni. A telefonját meg lecserélni valami gombos cuccra amit teljesen vakon is tud kezelni.

2023. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Múltkor láttam egy mozgássérültet, aki az állával(?) telefonált, mert egyik keze hiányzott, a másik félig bénult volt. És így is tökéletesen tudta kezelni. Aki rosszul lát, annak nagyobb betűvel kellene mindent kiírni, az tényleg jó ötlet, hogy tablet.
2023. júl. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Teljesen vak vagyok.

Androidon és iphoneon is a kisegítő lehetőségeket keressétek a beállításokon belül. Androidon a talkback, iphoneon pedig a voiceover a beépített képernyőolvasó.

Viszont egyedül nehezen fogjátok megtanulni ezek gördülékeny használatát. Keressétek fel a helyi vakok egyesületét, ők pedig majd tovább fognak irányítani a rehabilitációs központba ahol megtanítják anyukáddal hogy kell használni akár a telefont, akár a számítógépet felolvasó programmal. Továbbá ha bármiben nehezíti az életét egyéb területeken is a csökkent látás, abban is segítenek.

Ha nem szeretne okostelefont használni, akkor viszont van a félig-meddig okostelefon, nyomógombos verzióban, felolvasó programmal, kifejezetten vakoknak, gyengénlátóknak fejlesztve. Amit már korábban linkeltek. Csak annak későbbi változata! A blindshell2. De ha odajuttok, majd megérdeklőditek a különbséget, és döntötök.

2023. júl. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szemüveg nélkül
2023. júl. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kb MINDEN vak vagy látássérült.

IPhonenál Voice Over, Androidon Talkback a gyári kisegítő lehetőség, de mindkettőre kismillió alternatíva van, a képernyőolvasóktól a hatgombos kijelzőn át a hatalmas méretű karakterekig. Alapvetően ki lehet választani, hogy kinek mi passzol a legjobban, mivel boldogul a legegyszerűbben. Anyudnak mennyi látásmaradványa van? Az sem mindegy... Ha írsz pwben, nagyon szívesen segítek.

2023. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lufix válasza:
Androidra érdemes lehet a big launcher nevű kezdőalkalmazást is telepíteni, extranagy ikonokat csinál a kijelzőre és kifelyezetten idősödő vagy látásában korlátozott embereknek van. Saját tapasztalat, Tökéletesen vak vagyok.
2023. júl. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!