Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » DJI mavic mini drón instabilit...

DJI mavic mini drón instabilitását mi okozhatja?

Figyelt kérdés

A héten vettem egy DJI mavic mini drónt. Elég nagy szél volt kint így kimenni nem mertem vele amikor megjött, ezért kipróbáltam bent. Dji fly alkalmazás segítségével felszálltam és egy ideig tartotta magát szépen egy helyben, de kb fél perc után anélkül hogy a kontrollerhez értem volna elindult nagy sebességgel jobbra neki a falnak de akkor sem állt meg. Most jött csak meg de már rendelhetek új propellert.


Drónosok van valami ötletetek, hogy miért csinálta ezt?


Tudom hogy bent nincs gps jel és ez okozhat stabilitási problémákat de azt hiszem ez annál azért bőven több volt.


Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.



2023. júl. 28. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a gps jel hiánya miatt, meg amiatt mert nem tudta az alsó szenzorral tartani magát (Sport módban volt, vagy olyam homogén volt alatta a terület (egyszínű padlószőnyeg), hogy nem tudta jól érzékelni), ezért átkapcsolt attitude módba. Ha visszanézed a repülést, szerintem ki is írta.

Ilyenkor nem használ semmiféle érzékelőt, csak te a pilóta irányítja a gépet. Az elmozdulását neked kellett volna megállítanod, korrigálnod - folyamatosan, gyakorlatilag ilyenkor olyan mint egy fpv drón. A saját maga által keltett szél nyomta arrébb. Persze ha nem tudod mi van, akkor nem is tudsz rá reagálni. Én is jártam így - a lakásban - az Air 2-val. Leszedte a szekrényre akasztott törölközőt és összegyűrte :DDDD Szerencsére volt tartalékban propeller.


[link]

2023. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja még valami. A facebookon van egy mavic minis csoport. Még akkor alakult amikor megjelent legelőször a mini. Ott nagyon sok okos dolgot és tapasztalatot olvashatsz és kérdezgetsz, érdemes csatlakozni!
2023. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2023. júl. 30. 16:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Többek közt ezért sem ajánlott belső térben repkedni, főleg úgy, hogy nincs kellő tudásod és tapasztalatod a problémák megoldására. Nem bántani akarlak, én is elkövettem ugyanezt a hibát, hogy a szobában reptettem - ráadásul panelben, ahol a sok környező vasbeton pláne megzavarja a drón iránytűjét is, nem csak a GPS-t, így azt se tudja, hogy merre van az előre.


Érdemes alaposan végigolvasni a drón használati útmutatóját, megnézni a gyártó oldalán található oktató videókat és egy tanfolyam sem árt - a legális drón reptetéshez meg kötelező is a pilóta vizsga.

2023. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!