Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Radar/Lézer-detektor legális?

Radar/Lézer-detektor legális?

Figyelt kérdés

Rendőrségi radar, lézerdetektor esetleg trafipaxok érzékelésére használható eszközök legálisak magyaroszágon? Esetleg azokat blokkoló termékek is?

vágom hogy wazen bejelentik de nekem olyan kéne ami pittyog meg ilyesmi amikor közeledik a rendőr radar, esetleg épp bemér stb. valami K meg Ka Meg L(laser) dolgok riasztottak be a terméken amit láttam de nem emlékszem mi volt az. Tudtok ajánlani ilyen, jó termékeket?



2023. aug. 5. 00:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%

A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet ( [link] ) szerint:

"3. §

...

(3) Tilos a közúti közlekedés hatósági ellenőrzését megakadályozni, megzavarni, valamint az ellenőrzés eredményét befolyásolni, ide nem értve az ellenőrzést előre jelző eszközök használatát."

detektálni lehet, zavarni, blokkolni nem.

2023. aug. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Waze. Oda mindig be szokták írni, ha van valahol mérés/rendőr/akármi. Ingyenes. Légy a közösség része 😎 segíts te is másokat a bejelentíseddel 😎
2023. aug. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A Waze előre pittyog, ha be van jelentve. Nem kéne gyorsan hajtani és akkor nem aggódnál.
2023. aug. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Csak ennek értelme az semmi, mert abban a pillanatban, hogy csipog, már be vagy mérve, le vagy fotózva. Zavarni lenne értelme, de az illegális ugye.
2023. aug. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem értem az analógiát.

A gépjármű vezetői engedély arra szól, hogy az éppen aktuális szabályok szerinti haladási sebességgel megengedi a vezetést. Az azt meghaladó sebesség pedig szankcionálva van különféle módszerekkel.

Tehát ezt szeretnéd kijátszani, és illegális módon vezetni?

Mondok egy példát. Egy kollégámmal történt, kerékpáros eléhajtott, fellökte, senkinek nem lett nagy baja, De mégis mentö érkezett, pár kötés felkerült, mindenki el.

Aztán a kollégám levelet kap, hogy eljárás indult ellene személyi sérüléses közlekedési baleset miatt.

Elmondta hogy a 30-as táblánál 30-al ment, stb. mégis baleset lett.

Helyszíni rekonstrukció volt, ugyanabban az esti órában, tűzoktókkal fellocsoltatták az utat mert a balesetkor esett, stb. Én is ott voltam. A szakértő a végén azt mondt, hogy ő is elcsapta volna a kerékpárost.

De.

Ettől függetlenül a körülményekhez képest a megengedett 30 sok volt.

Így 300 ezres pénzbírságot kapott.

Ezt csak azért írom, mert bele lehet szaladni dolgokba.

25 éve vezetek. Külföldön is. Még soha nem volt közlekedési szabály miatti problémám. Abból a nagyon egyszerú okból, hogy nem megyek gyorsan.

Megint más, hogy már volt nekem is gázolásom. De hivatalosan megállapításra került, hogy mindent betartottam. Azért ez nem mindegy.

2023. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Illegális.

Tartsd be a szabályoka papikám aztán nem kell vacakolnod a blokkolókkal.

Tegyél egy féltéglát a gázpedál alá!

2023. aug. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Marad a waze
2023. aug. 5. 22:07
 8/18 anonim ***** válasza:

Valaki aki az #1-et lepontozta, elmondaná miért?


Pontos választ adott a kérdésre. Még a jogszabályi hivatkozást is bemásolta.


Ezért megy el az ember kedve lassan, hogy segítsen másoknak. Mert minek törje magát, amikor a GYK is kezd suttyó trollokkal telelenni...

2023. aug. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Wazel mondjuk azért parázok mert nem tudom hányan használják, és nem biztos hogy bejelentik a rendőrt stb
2023. aug. 18. 21:58
 10/18 anonim ***** válasza:
És mi van akkor ha nem jelentik be? Te úgyis szabályosan közlekedsz. Vagy nem?
2023. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!