Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen átalakító vagy kábel...

Milyen átalakító vagy kábel lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
A mostani gépemre 2 monitor van csatlakoztatva, egyik HDMI a másik meg D-Sub csatlakozóval. Ez egy tizenéves gép. Hamarosan megjön az új gépem, aminek a videokártyáján DVI-D, HDMI és DisplayPort csatlakozók vannak, D-Sub nincsen. Mivel az összes kimenet digitális, a D-Sub csatlakozóhoz pedig analóg RGB jel kell, ezért a passzív átalakító nem játszik. Milyen átalakító lenne a legjobb? Olyan, ami DVI-D csatlakozóról, vagy olyan, ami DisplayPort csatlakozóról csinál analóg jelet? A nagy monitor ugyanúgy HDMI-vel lenne csatlakoztatva. A D-Sub csatlakozós monitor felbontása 1280x1024, a frekvenciája pedig 60 és 75Hz, attól függ, hogy hogy állítom be. Ami még megoldható, hogy van egy ugyanilyen felbontású BenQ monitorom, amin van DVI-D bemenet. Vegyek inkább kétvégű DVI-D kábelt, és használjam amazt a monitort? Bár a mostani (LG Flatron LCD) jobb lenne, mert a BenQ-ból magas frekvenciájú sípoló hang jön, ami zavaró. Sajnos más nincs, ilyen felbontású/képarányú monitort meg már nem gyártanak (nekem meg ilyen kell), szóval a meglévőkkel kellene valahogy megoldani.

2023. aug. 6. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

"megjön az új gépem, aminek a videokártyáján"

És ha teszel bele olyan videókártyát pluszba, ami tudja azt ami kell?

2023. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Átalakító akkor a legegyszerűbb megoldás. Teljesen mindegy melyikről veszed a jelet, csak figyelj az irányra, hogy pl dp->dsub, mert ezek csak egyik irányba konvertálnak.
2023. aug. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is vennék egy akár ezer éves videokártyát, de inkább leselejtezném azt a monitort.
2023. aug. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morzsi007 ***** válasza:

Benq jó lenne, ha nem sípolna.

Vagy veszel párezer forintért olyan monitort, amin legalább DVI-D bemenet van, vagy egy átalakítót, ami szerintem is a legegyszerűbb megoldás.

2023. aug. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na de akkor mi értelme az új gépnek, ha régi videokártyát teszek bele? Azzal nem megyek sokra. A monitornak meg úgyis csak annyi a dolga, hogy megjelenítse a képet, nekem erre egy régi is megfelel. Illetve, ha leselejtezném a monitort, akkor mit vegyek helyette? Mivel nekem vagy 5:4 vagy pedig 4:3 képarányú kell, mostanában nem nagyon látni ilyet, akkor ígyis-úgyis csak használtat tudok venni. Az asztalomra meg amúgy is csak egy 17" méretű, 5:4 arányú fér fel a nagy monitor (24" méret és 16:9 arány) mellé, meg másodlagos monitornak egyébként is felesleges ennél nagyobb.
2023. aug. 14. 18:20
 6/6 anonim ***** válasza:
A régi videokártyába csak a D-Sub monitort dugod, a másikat a másikba.
2023. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!