Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megéri elektromos rollert venni ?

Megéri elektromos rollert venni ?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni elektromos rollert. Szerintetek megéri venni ? Mennyire hibásodnak meg ? Sok baj van velük ?

Egyébként ezt néztem ki:


[link]


Mi a véleményetek erről? Mi az ami hamar vagy könnyen tönkre megy ezekben ? Az aksi hány évig birja ameddig nem kell cserélni ?



2023. aug. 24. 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Napi hány percet használnád ahol biciklit nem tudnál használni?
2023. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem éri meg. Mármint nem ez, hanem úgy általában.

De attól megveheted.

2023. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Gyors fejszámolás.

Lehet hogy kitart 5 évet, lehet hogy egyet csak, vegyük átlagra 3 évre.

360 ezer 36 hónapra, az havi 10 ezer csak azért hogy van. Ha mondjuk 6 hónap szezon amíg jó idő van rá, 6 hónap kiesik, akkor átszámolva 20 ezer havonta és még nem töltötted egyszer sem.

Ha mondjuk tömegközlekedés alternatíva miatt kell, a bérletet azért ugyanúgy megveszed, mert azért a szélsőségek ellen nem a legjobb védelem rolleren ácsorogni.

Akkor vegyük azt, hogy tényleg használod, és nem kell vele túl sokat menned, egy 5 ezrest beleteker a töltő a villanyszámlába.

Eddig tehát 25 ezernél járunk, ha leosztom, napi 1250, a munkanapokat számolva.

Ettől lehet jobb és rosszabb egyenleg is, ki tudod magadnak számolni.

Ez egy átlag, anélkül hogy költened kellene karbantartásra, az még ezen felül jelentkezik. Ha mondjuk napelemről tudod tölteni, az nyilván költségcsökkentő tényező, hiszen ha süt a nap, akkor használni is tudod ha jó idő van.

2023. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Morzsi007 ***** válasza:

Jó dolog ez, de általában nem éri megvenni, ha mindennap használnád ezzel idő és pénzt spórolsz meg, akkor igen.

Én is agyaltam egy időben, hogy munkába egy ilyennel járjak autó helyett. De, a gyerekek miatt csak a nyári szünetben tudtam volna használni, ha eleve esik az eső, akkor sem, szóval évi 2-3 hónapra nem vettem 250000 Ft-os rollert, mert 30000 Ft értékű üzemanyaggal eljárok ez idő alatt.

2023. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdemi teszt: https://www.youtube.com/watch?v=8H_k3mFpWsQ


Ha már számolás...

300-500 töltési ciklust bírnak ki az akkuk anélkül, hogy nagyon leromolna a hatótáv. Ez 2-4 év alatt összejön.

Egy ilyen akksi 100-130ezer. [link]

2023. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Étel stb futarkodás behozná az árát vagy sportolni komoly kategorias vedőszerkóban .
2023. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

Megéri szerintem. Ajtótól ajtóig visz, viheted magaddal, tömegközlekedésen is. Kocsiban is elfér. Az már modellfüggő, de akér emelkedőre is felvisznek. Lámpa, csengő, ilyesmi alap-beípített tartozék általában. Szóval ezek kész eszközök.

És hátnem izzadsz meg rajta. Míg egy BKK buszon igen, bicajon igen... autóban nem izzadsz meg, de az rövid távokra nem biztos, hogy a legjobb.


Lényeg a lényeg: ez is egy nagyon jó alternatíva a közlekedésre. Vannak korlátai, ezeknek utána kell nézned, vagy a 14 napos elállási időn belül ki kell tapasztalnod, és akkor nem érhet kár.

2023. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk akkor lesz cumi ha aktualizálják végre a vonatkozó jogszabályokat és akkor majd kell rá jogsi. Na akkor nem fogod tudni eladni, mert mindenki szabadulni akar majd tőle.
2023. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igazából csak szabadidő és szórakozásból kellene nem lenne konkrét utvonal ahova rendszeresen használnám egyszerüen csak amikor van időm akkor használnám. Olcsóbbat meg azért nem szeretnék mert azokban semmi erő nincs.

Viszon igy nem igazán éri meg ha csak egy aksi csere több mint 100ezer ft.


#8 Elvileg már érvényesek a jogszabályok én ugy tudom 25km/h felett már kell rá jogositvány.

2023. aug. 26. 21:13
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez mit jelent?

sport helyett? vagy ahogy más motorozik?

2023. aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!