Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lenovo ThinkPad és Lenovo...

Lenovo ThinkPad és Lenovo IdeaPad között mi a különbség/hasonlóság?

Figyelt kérdés

Nekem most egy Lenovo ThinkPad L440-em van, viszont szeretnék váltani, mert én inkább gamerkedni szoktam, ahhoz pedig ez a ThinkPad, hát, elég gagyi.

A másik meg hogy fosok is tőle, mert van, hogy újraindításkor kék halált kap, viszont utána ugyanúgy működik, nem megy bent tönkre semmi. Érdekes. Pedig én úgy tudom hogy kék halálkor a winchester (jól írom?) tönkremegy, a gépet utána már be sem lehet kapcsolni.


Na de van valami hasonlóság/különbség a ThinkPad és az IdeaPad között? Nem kinézetileg, inkább "belsőleg". Hasonló a felépítésük? Mert ha igen, akkor biztos nem az IdeaPad mellett fogok dönteni, akármennyire is király.

Hacsak nem tudtok meggyőzni, hogy tényleg nagyon szuper:DD


Köszönöm előre is!



2023. aug. 30. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Az thinkpad a combosabb sorozat, az ideapad a light verzió, olcsóbban.

Úgy mint a Galaxy S sorozat ás az A sorozat tagjai.

Az ideapad a kicsit sárga, kicsit savanyú, de annyi pénzért jó lesz az összeállítás azoknak, akinek nem játékra kell. De te nem ez vagy.

2023. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Mindkettő egy nagyobb termékcsalád kisebbekkel, és rengeteg modellel. A hardver ugyan lehet nagyjából egyforma, a ThinkPad sokkal strapabíróbbnak mondható (tudtommal, vélemények, és a gyári leírások szerint).

2023. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja #1-es, a Thinkpad az üzleti széria, az Idepad pedig az általános otthoni felhasználásra szánt, konzumer széria. Nem csak belsőben különböznek, de anyagminőségben is.


"Pedig én úgy tudom hogy kék halálkor a winchester (jól írom?) tönkremegy, a gépet utána már be sem lehet kapcsolni."


Ezt nagyon rosszul tudod. A kékhalál egy olyan fatális hiba, ami miatt a rendszer nem képes folytatni a működést. Általában valamilyen hardverhibára, vagy illesztőprogram hibára utal.

2023. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem egy IdeaPad 3 típusú modellen van kb egy éve.Nem szoktam gyötörni túlzottan.A hűtése hangos feltűnően, a hatékonyságát nem tudom minősíteni.De olcsó volt az árából egy középkategóriás mobiltelefonra sem futná.S ha jól tudom Windows 11 nél régebbi szoftweren nem fut.Pentium Gold processzor van feltüntetve ami alatt szerintem már csak a Celeron nevezetüek vannak.Anno Pentiumrol álmodtam.Egy laptop azért nem az örökkévalóságra lett tervezve.A pck jobbak e téren csak hát annyi árammal már hegeszteni is lehet
2023. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 A Pentium Silver van alatta, majd a Celeronok. A PC-k sem fogyasztanak feltétlenül sokat, bár azok egy kicsit többe is kerülnek (T szériás processzorokkal szerelt minigépek).
2023. szept. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Annó mikor még Pc M volt nem voltak mini Pck.Azért egy komolyabb ami rendes nagy házban van fogyaszt rendesen csak a ventilátor sokkal nagyobb és többet is fogyaszt gondolom.Amúgy Romániában még éjszakai áram sincs éjszaka is pont annyit fizetsz érte mint nappal.Az egyik legnagyobb profittal müködő cég az állami áramszolgáltató.A magáncégek mint az Eon,Enel nem tudom mekkora részt harapnak le de ők is inkább viszonteladók.
2023. szept. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Válasz a 2. Hozzászoláshoz.Anno IBM és időkben a ThinkPadek voltak az üzleti gépek gondolom többnyire a vállalatokat céllozták még velük nagyon jó hírnévre tettek szert velük.Jött a Lenovo a nagy hal megette a kicsit a minőséget picit viszább vették, hogy ne kelljen árat emelni mivel infláció az van.(Nem éltem szocializmusban de akkor a sok nehézség összefogásra kényszerítette a népet főleg a határokon túl élőknek jogai ha nem is de kötelességei voltak Talán Tito Jugoszláviája lehetett egy fénykora a Balkánnak de Ceaușescu vagy Benes most már ki van finomúlva a rendszer a bankokkal elintéznek elég rendesen.)
2023. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!