Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyit fogyaszt ez a 3d...

Mennyit fogyaszt ez a 3d nyomtató?

Figyelt kérdés

Nem régiben beszerzésre került egy Creality CR-10 MAX nyomtató, arra lennék kiváncsi, hogy mennyit fogyaszt?

Amit letudtam olvasni technikai adatok:

Rated Power: 800W

Rated Voltage: AC100-240V 50/60Hz

Rated Current: 8.7A-4.2A


Jelenleg 200fokon és 60 fokon használom.



2023. szept. 3. 08:50
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem mindeg hasznal ennyit csak felfuteskor akkor is inkabb 650-700 korulit

sokminden fuggvenye


felfutes utan 250 korulit fogyaszthat de ez is sokmindentol fugg


kezikonyve nincs? Ott lehet lerija pontosan a fokokhoz tartozo ertekeket

2023. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2023. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsiságból most megmértem az én hasonlóan nagyméretű asztallal rendelkező nyomtatómat, és ilyesmi értékeket mértem mint az 1-es válaszoló. Az asztal felfűtése alatt (60C°), 600Wattot vett fel, nyomtatás alatt pedig 50-300Watt között ugrál a fogyasztásmérő. Egy nyomtatás áramköltsége így sokösszeetevős, függ attól mennyire fűtöd az asztalt, fejet, milyen gyorsan nyomtatsz, milyen a helyiség hőmérséklete.
2023. szept. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen ezeket pontosan tudom, hogy sok mindentől is függ, de csak egy nagyjábóli értékre gondoltam, hogy ez elenyésző összeg vagy pedig mélyen a zsebembe kell majd nyúlni?
2023. szept. 3. 10:29
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Ezt majd csak a villyanyszámlán fogod látni, hiszen pluszban attól is függ, hogy mennyit nyomtatsz, de ha sokat és több órákat nyomtatsz, akkor meg fog látszani a számlán ;)
2023. szept. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!