Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy közeg hő szabályzását...

Egy közeg hő szabályzását szeretném megoldani áramköri formában.10-20 °C között tartja a hőmérsékletet. Tudnátok segíteni? Még nem igazán tanultam ilyet.

Figyelt kérdés
2023. szept. 6. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egy Arduino-t használnék, rengeteg mintaprogram van hozzá, és kis tanulással tudsz olyan programot csinálni, amire szükséged van.
2023. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy problémám van,hogy meg van kötve

csak elektronikai alkatrészek, kivéve AVR,PIC amit lehet használni és egy szimulációs programban kell az áramkört kivitelezni

2023. szept. 6. 09:59
 3/10 anonim ***** válasza:
házi feladat?
2023. szept. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2 termosztát, 1 relé.
2023. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szirty ***** válasza:

Ha beírod pl. a képkeresőbe mit akarsz akkor találsz kapcsolást 555-el, triakkal, tranzisztorral, műveleti erősítővel komparátorral, sok-sok kapcsolást.


[link]

2023. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:

"Én a helyedben egy Arduino-t használnék"


Van aki a LED-et is azzal villogtatja. Azt két tranzisztorral is lehet. Az Arduinos megoldásban meg van vagy százezer tranzisztor :)

2023. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó ő már csak ilyen, mindent arduinóval akar megoldani... megszoktuk.
2023. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

#5-6. Szerintem valakivel összekevertek 🙂

De ha a kérdezőnek nem házifeladat, csak hasonlóan hobbista mint én, és nem akar panelt maratni stb, akkor szerintem nem rosz megoldás az arduino, vagy vesz digitális hőkapcsolót

De mivel házifeladat, így persze nem opció.

2023. szept. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Esetleg valami kézzel fogható? Egy kapcsolási rajz? Bujkál valakinél? Kicsit hiányosak a háttér ismereteim, a feladattal kapcsolatosan.
2023. szept. 7. 08:28
 10/10 A kérdező kommentje:

[link]

esetleg ezt tudom elképzelni,van termisztor,poti, 555, is benne

2023. szept. 7. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!