Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy Genex...

Mennyibe kerül egy Genex klíma beszerelése?

Figyelt kérdés
Olyan szempontból használt, hogy egy másik helyről lett kiszedve és most fel szeretném tetetni újra. Nem nagy csőhozzokról van szó mert előszobában lenne szóval a külső és belső egységet egyetlen fal választaná el egymástól

2023. szept. 22. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Annyira bírom, hogy teljesen haszontalan infóval kezdik mentegetni magukat az emberek, amikor minél olcsóbban akarnak megúszni valamit.

Abszolút lényegtelen mekkorák a csőhosszok, meg hogy milyen a fal.

2023. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok hogy érdemes e megcsinálni. Azért említettem a csőhosszt mert valahol olvastam hogy mások is ezt hozzák fel. ,,Baj e ha 15 méter van a kettő között,, stb. De nyilván nem értek hozzá, ezért is kérdeztem :D
2023. szept. 22. 13:16
 3/3 anonim ***** válasza:

A klímás mit mondott, mennyiért rakja fel neked?

A rövid csőhossznál a hosszúhoz képest annyi az eltérés, hogy a gyárilag a klímában tárolt gáz mennyisége alapból rövid csőhosszra van feltöltve. Ha hosszú a cső, utána kell tölteni a megfelelő működés érdekében.

Ha szakember szerelte le a klímád, és visszaszivatta a gépbe a gázt a csőrendszerből, és esetleg még mindig benne van az elegendő mennyiség, akkor pár ezressel olcsóbban jössz ki.

De a bontott ilyen szempontból nem különbözik az újtól, mindent ugyanúgy kell kiépíteni mintha az eredeti dobozából vennéd elő. Sőt, ilyenkor derülhet ki, hogy ha a leszerelés vagy tárolás során sérült egy menet, egy csatlakozás, egy csap nem zár, vagy bármi, akkor jön a szívás. Sőt, ha az adott berendezést nem ismeri az aki szerel, további problémák adódhatnak.

Szóval leginkább annak kellene felszerelni, aki leszedte neked.

Ezért érdemesebb egy újat feltenni, mint egy bontottat.

2023. szept. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!