Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » SD kártya formázása a méretétő...

SD kártya formázása a méretétől vagy a felhasználási területtől függ?

Figyelt kérdés

kaptam egy olyan kamerát, és azt írták a tájékoztatóban, hogy 64GB feletti kártyát mindenképp FAT32-ben formázzunk le előtte.

na de nem az exFAT jó a nagyobb méretű fájloknak?

most már teljesen elkavarodtam.



2023. szept. 29. 20:17
1 2
 1/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
De igen, de most mi a kérdés? Próbáld exFAT-ban használni. 4GB-nál nagyonn fájlokat akarsz rajta tárolni?
2023. szept. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

ez egy kisebb kamera, és én se tudtam, de 5 percenként egy új fájlt készít.

a fájl mérete akkor a lényeg?


bár most próbáltam, és a 128-as kártyát nem is engedi a gép formázni másképp, csak exFAT-ban és NTFS-ben. az a vicc, hogy a manual szerint ez nem jó a kamerának. szóval nem értem ...

2023. szept. 29. 23:33
 3/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mert miért nem jó? Alapvetően majdnem ugyanaz a kettő. Próbáld ki.
2023. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

nos kipróbáltam, nem is tehettem mást,mert a gép nem engedte formázni FAT32-ben (ezt mondjuk nem értem), de lényeg a lényeg, hogy működik exFAT-os formázással is, igazad van.


na de akkor elmondanád nekem,m h mégis mi a különbség a formázások között?

mert hiába olvasok róla leírásokat, úgy tűnik, mégse igaz, vagy legalábbis a gyakorlatban másképp működik.

2023. szept. 30. 10:36
 5/19 A kérdező kommentje:

jól értem az első kommentet, hogy a formázás típusa a fájlok méretétől függ és nem a kártya méretétől?

ha 4GB-nál nagyobb filet akarok akarok, akkor kell a FAT32, de ha elég a kisebb méretű, akkor kell az exFAT?

és az NTSF? csak mert az egyik kártyám valamiért pont úgy volt formázva és az is működött ugyanúgy, nem vettem észre semmi különbséget.

2023. szept. 30. 10:45
 6/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
A formázás arra való, hogy egy adathordozón kijelöli a szektorokat és mghatározza, hogy abban mennyi adat lehet. A géped így tudja elkezelni, de az mindegy, hogy Fat32 vagy exFat. Guru annyira nem vagyok, nem tudom, hogy mi a más különbség,alaoból nem tudom miben különbözik pl. az NTFS-től.
2023. szept. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

értem, tehát akkor a 3 féle formázási lehetőség eltérő adatmennyiség tárolására alkalmas szektorokat hoz létre.

tehát ha rosszul formázom, elképzelhető, hogy 2 percenként szaggatja a videot mert épp annyi GB-ra képes. ha jól értem ...

2023. szept. 30. 11:06
 8/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom ezt, nem vagyok nagy szakértő, szóval ezt inkább egy jobban hozzáértő mondja el inkább, de a lényeg, hogy működik.
2023. szept. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

igen, ez tény, csak azért érdekelne, mert ez most csak egy konkrét eset, de nehogy legközelebb egy másik eszközzel ugyanígy ne tudjam, mi a helyzet.

azért köszi

2023. szept. 30. 11:34
 10/19 anonim ***** válasza:

A FAT32 maximum 4GB-os fájlméretet enged, az ExFAT jóval nagyobbat is (gyakorlatilag nincs limit, mert jelenleg nem tudjuk elérni azt a kapacitást) .


Az NTFS nem ajánlott cserélhető adathordozó esetében.


Sok régebbi eszköz nem ismeri fel az ExFAT-ra formázott tárolókat, ilyenkor muszáj FAT32-t használni.


A videó feldarabolása tobb3okból történhet:

-FAT32 használata, ilyenkor a fájlméret 4GB-os határa elérésekor egy új fájlban folytatódik a felvétel.

-Kamera beállításai között engedélyezve van a darabolás (gyakori a 2GB vagy az 500MB méret)

-Gyárilag ilyen a kamera, és nem is lehet módosítani (ez a legritkább eset)

2023. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!