Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az autó elbirna ekkora hangszó...

Az autó elbirna ekkora hangszórókat?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2 db 50w hangszóró van benne hátul. Ezeket szeretném kicserélni komolyabbakra. 80w szerváltam. A kérdés az hogy nem lesz-e gond belőle ha bekötöm? Akksi bírni fogja?

Az alany egy suzuki swift. 12v 45ah 360A akksi van most benne.



2023. okt. 17. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kamion méretű hangszórót is ráköthetsz a rádiódra, ha szerválsz egyet.
2023. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
1-1 150W-os mély az ajtókba, csipogó nem tudom hány watt a visszapillantók környékén, meg a kalaptartóban 2db 80 wattos hangszóró volt az előző autómban amikor megvettem.
2023. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem birja, tegyél bele egy nagyobb aksit és még nagyobb hangszorot. Hadd dübörögjön! Nehogy meghalld amikor nekirongyolsz egy kamionnak és recseg a kasznid.
2023. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy mondjuk 4 ohmos hangszóró legyen az 5 wattos vagy 150W-os ugyanannyit

áramot vesz fel az akkuból, se többet, se kevesebbet.

Ja! Azt se tudjuk hány wattosnak mondják a fejegységedet.

Na az fogja meghatározni, hogy mennyi áramot vesz fel.

Aztán hogy a hangszórók ezt elviselik-e, kibírják a rázavart wattokat, az más kérdés.

2023. okt. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

90 wattos a fejegység. Az így akkor elbirja ha minden igaz ugye?


Kedves 3. Kommentelő meg nemtudom honnan vetted hogy én"dübörögtetni" akarom. Szimplán beszartak a gyári hangszóróim hátul és ilyet kaptam olcsón ami jobb minőségű nem egy kinai fos, szar hangzással.

2023. okt. 17. 18:55
 6/10 feri 45 ***** válasza:
Elnézést, de senkit nem akarok megbántani! A válaszadók a lényeget nem írták meg. Az első lépés, szervizben megmérni a fejegység kimenő teljesítményét SI szabványban! Az így kapott watt értéknél nagyobb teljesítményű hangszóró minden veszély nélkül ráköthető. Túl nagy teljesítményű hangszóró rákötésének nincs értelme, mert nem szól hangosabban!! A nagyobb teljesítményű hangszórók csak nagyobb teljesítmény hatására keltenek nagyobb hangerőt!! Üdv:H.F.
2023. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5*-nek

Minek fárasztani bárkit, pénzt költeni rá, amikor meg van adva a fejegység teljesítménye, 90W.

Ismerve a kínai (de más) megadását is, soha nem fog annyit leadni.

Ha PMPO akkor meg röhögök..

Az égvilágon semmi hibát nem követ el, és nem veszélyezteti sem a hangszóró sem a fejegység "életét", has szimplán használatba veszi.

Azért nem látom, hogy esett volna róla, a hangszóró "ellenállása" (impedancia mielőtt belém kötnétek), egyezzen meg a fejegységnél megadottal.

2023. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 feri 45 ***** válasza:
Tisztelt "anonim"! Nem világos elöttem, hogy kinek szól az írásod? Ha nekem, akkor a válaszom:nekem ugyan ez a swiftem van, a kocsit ismerem. Az akkumulátor adatai nekünk, a válaszolóknak, nem számítanak. A másik kérdés, mely lényeges, a fejegység kimenő teljesítménye (90 W)? Mégegy kérdés, hogy milyen szabvány szerint? Igazad van a "kínai (más)" és PMPO szabvánnyal kapcsolatban. Gondolat vagy emlékeztető: minden elektroműszerésznek (rádió- TV műszerészeknek) oktatási tananyagban szerepel a kimenő teljesítmény és hangszóró névleges teljesítmény műszeres mérése. Sok amatőr is ezt megtanulta és rendelkezik hangfrekvenciás műszerrel, tehát tudnak SI mértékrendszerben mérni. Magyarországon az 1960-s években törvény jelent meg, hogy csak SI-ben mérhető!!! Elnézést kérek a kioktatás szerű írásomért, csak azt szeretném, hogy szakszerű válaszok legyenek itt is. Köszönettel:H.F.
2023. okt. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát tudod a 60-as években a magyar előírások, ma pedig az uniós szabványok vannak érvényben.

A kérdés zárójeles: azt vélem, ma egyetlen hazánkban forgalmazott kínai gönc sem SI-ben adja meg a kimenő teljesítményt, akkor hogy hozhatják forgalomba?

Én hogy mérnék ma: ráakasztok egy terhelő ellenállást az erősítőre, és oszcilloszkópon (van vagy 3) nézve addig emelem a teljesítményt, amíg a színusz jel nem kezd vágott lenni, ezt akár különböző frekvenciákon is megteszem. Látva a jelnagyságot igen egyszerű "megtudni" a teljesítményt.

Hangszóró? Az én időmben (úgy 55éve) a 15W-os hangszóró öntött kosaras és 25cm átmérőjű volt, a 25Wos 30cm-es.Az első a mozikban, a második a szabadtéri mozikban volt használatos.Van tipped ma mennyit írnának rá?

Ilyet használtunk 40-100W-os BEAG erősítővel.

És a mai megadás nem tartós, csak impulzus teljesítményt jelentenek, és messze nem megadott OTT milyen torzítás tartozik hozzá, mert a lengőcséve igen csak kinn van a homogén mágneses tér szélén.

A többit rád bízom.

Van egy 5.1-es hangrendszerem, a megadott (mély-közép-magas) összteljesítménye 50W felett van, tápegységének a trafója 15W.

Ami ma itt megy, az a hülyités kategória, miszerint a több jobb és eszerint dönt a vevő.

Továbbiak helyett, szép estét

2023. okt. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 feri 45 ***** válasza:
Kedves "anonim"!Igazad van, én is ilyeneket mérek. Egy kicsit több műszerem van, de ez nem változtat a helyzeten.A szomorú, hogy sok kezdő és érdeklődő egyén van aki beveszi a "hülyítés kategóriát".Talán ha felvilágosítjuk Őket nem ártunk nekik.Köszönöm a hozzászólásodat.Tisztelettel:H.F.
2023. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!