Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » [Miwaukee 7000W 3 az 1-ben...

Mig 21 kérdése:

[Miwaukee 7000W 3 az 1-ben kézi digitális kijelzős lézerhegesztőpisztoly] Milyen ez a szerszám?

Figyelt kérdés

2023. okt. 26. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gyanítom erről:

[link]

a becsapós, kerülendő hirdetésről van szó.


Nos akkor:

- a cég neve Milwaukee és nem Miwaukee

- 7000 W egy lézernek bődületes egy komolyabb lézervágó - például ez:

[link]

mindössze csak 100 W, házi használatra (illetve gravírozásra) kisebb modellek is elegendőek

- arról nem is szólva, hogy a Milwaukee nem gyárt kézi lézervágót:

[link]

2023. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Aki kicsit ért a hegesztéshez az látja már a reklámból hogy olyan nincs amit ott mutogatnak!

Olyan gép nem létezik hogy csak úgy végighúzod valahol és kész a mérnökien precíz varrat ami rendesen be is olvadt, tart, erős, stb.

2023. okt. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:

"- 7000 W egy lézernek bődületes"


Ha impulzus üzemű, akkor nem.

2023. okt. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3: Még akkor is.


Egy 70 W-os lézer - ami már "nem kispályás", szóval nem egy ilyen kis kézi készülékbe fér bele - 1%-os kitöltési tényezővel (minél kisebb a kitöltési tényező, annál kisebb az optikai teljesítmény) tudhatna ilyesmit. Vagy ha jól megnöveljük a frekvenciát és extrém alacsony (< 1%) kitöltési tényezőt használunk, akkor esetleg kisebb teljesítmény is elegendő:

[link]


Itt:

[link]

láthatsz rendes, 6/8 kW-os impulzusüzemű lézergravírozót, ami 200 W-os lézermodult használ.

2023. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
"Elsütni a Lészert!"
2023. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szirty ***** válasza:

"#3: Még akkor is."


Pedig nem.

Egy 1-10 ps impulzuslézer, (ami 50W átlagos teljesítményű) impulzusteljesítménye 10MW (megawatt) is lehet!!

2023. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6: Nem. Előbb levezettem, belinkeltem a számítást, mutattam gyakorlati példát.


Arról nem is szólva, hogy egy átlagos lézermodult nem lehet "csak úgy" a végtelenségig impulzusüzemben terhelni.

2023. okt. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szirty ***** válasza:

"Nem. Előbb levezettem, belinkeltem a számítást"


Igen. Abból is az jön ki amit leírtam.


A mondanivalóm az volt, hogy impulzus üzemben a 7kW nem csak lehetséges de nem is annyira meglepő.


Én ugyanúgy nem tudom milyen lézer van a szóban forgó termékben és azt sem feltételeztem hogy a 7kW nem kamu. Csak leírtam hogy lehetséges és nem is annyira extrém.


Azt meg hogy átlagos lézermodul van-e benne nem tudjuk, de nincs szükség végtelenségig történő terhelésre.

2023. okt. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A mondanivalóm az volt, hogy impulzus üzemben a 7kW nem csak lehetséges de nem is annyira meglepő."

Gyakorlati szempontból nem annyira - erre mutattam példát.


"Én ugyanúgy nem tudom milyen lézer van a szóban forgó termékben"

Te nem tudod. Egy 25000 Ft-os olcsó hamisítványban nem lehet minőségi lézermodul, az bizonyos.

2023. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szirty ***** válasza:

"Te nem tudod. Egy 25000 Ft-os olcsó hamisítványban nem lehet minőségi lézermodul"


A "tudni" és a "feltételezni" nekem mást jelent.

De nyilván igazad van. Nem valószínű... :)

2023. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!