Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » RFID kártya másolható?

RFID kártya másolható?

Figyelt kérdés

Vásárolnék egy okos kilincset, de csak 2 db kártya jár hozzá. Elvileg RFID. Legalábbis a forgalmazó ezt írta: "RFID kártya jár a termékhez. Viszont tudomásom szerint egyedi gyártói azonosító nélkül nem lehetséges a másolás."

Úgy tudom vannak olyan kütyük, ami mindenféle flanc nélkül csak olvassa és írja az ilyen kártyákat. Ez így van. Mennyiben más az ilyen kárzya, mint a hagyományos proxy?



2023. nov. 13. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha már vennék ilyet a lakásomra, akkor olyat, amit NEM lehet ilyen egyszerűen másolni.

Viszont a gyártótól ilyen esetben is biztos annyit rendelhetsz, amennyit akarsz

2023. nov. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Olyan okoslofaszt vegyel, ami megy a Smart Life / Tuya appal, mert akkor a telefonod NFC-jet is hasznalhatod, es automatizalhatod, osszehangolhatod a lakasod tobbi okoslofaszaval, pl. bezarod az ajtot, es leoltja az osszes villanyt.



39F incel

2023. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kezdjük az alapoknál: Minden RFID-eszköznek van egy nyilvánosan olvasható UID-ja, ami nem írható. Ellenben a többi szektorára tetszőlegesen írható bármilyen információ. Ezek a kulcs ismerete nélkül nem másolhatóak. Arról pedig fogalmam sincs, hogy az adott rendszer miképp kezeli ezeket az információkat. Lebutított megoldásoknál még csak szektort sem olvas/ír, csak UID alapján enged be.
2023. nov. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, másolható. Én a telefon simtők a Digi smartkártyán át a bankkártyáig már mindent is le tudtam másolni.
febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!