Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Izom és ideg stimulátor 2 db...

Izom és ideg stimulátor 2 db 1.5V-os góliát elemmel működik, de hamar lemerül. Hogyan, és mivel lehet hálózatról üzemeltetni?

Figyelt kérdés

#izom stimulátor
2023. nov. 24. 10:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#8:

Hát ha 3V-os elemet 12V tápegységgel (vagy DC/DC konverterrel) helyetessítettél, akkor az nem nagyon örült neki. (Bár ha eseteleg olyan tápáramkör volt benne ami szélés tartományban elvoseli a tápot akkor túlélhette.)


Nyilván nem a 3V-ot kapcsolgatják a bőrfelületre. Azt meg sem lehetne érzeni, nem hogy akkora áramot hajtson át az izomszöveten hogy az megmozduljon.


Azt átalakítják valamilyen áramkörrel 80V vagy afölötti rövid feszültség impulzisokra. Az már megcibálja az izmokat.


Nagy kapcsolási frekvenciájú step-up DC/DC konvertrnél ne is keress nagy kondikat. Főleg hogy nem kell nagy áramot leadni.


De egy kondi még ehhez kevés. Ha egy bazi ultranagy kondit feltöltesz 3V-al, majd odaértinted a bőrödhöz, ugyanúgy 3V-ot fog csak leadni. Amit pont ugyanúgy meg sem érzel mint egy 3V-os gombelemet.

2023. nov. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11 Most komolyan én vagyok az amatör, de úgy írsz mint aki azt se tudja, hogy mi az a DC-DC konverter, az csak egy feszültségátalakító, 12 Voltból csinált 3-at, van rajta egy poti amivel széles tartományban belehet állítani a kívánt feszültséget, akkor mégis hogyan terheltem túl, ha csak 3 Voltot kapott? Nem dikertben a 12 Voltos tápot tettem rá! Akkor minek írtad volna a konvertert?

Meg nem a DC-DC konverterről írtam, hogy nincs benne még egy méretes kondi sem, hanem az izomstimulátorom elektronikájáról, ezt most szedtem szét, ebben ugyan valamilyen IC van, de találkoztam már olyannal amiben ennek helyén lévő vezérlő olyan volt mint a kvarcóráké, vagyis csak egy fekete lakkpaca fedte

[link]

[link]

2023. nov. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%

Egy normál/egyszerű AC/DC táp nem igazi egyenáramot ad!

A 100 Hz-es (egyirányú!) feszültség váltakozás megzavarhatja stimulátor elektronikáját.

2023. dec. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13:

Hát ez a 100Hz pulzálás csak akkor van ha a pufferkondit alulméretezték. Már ha hagyományos trafós, graetz hidas megoldásról beszélünk. De lyet már ritkán találni.



A mai kapcsolóüzemű tápoknál (Még a kis dugasz tápok nagy része is ilyen) a 100 Hz nem is értelmezhető, mert ott a kapcsolóüzemben kHz, 10 kHz akar 100 kHz tartományban üzemelnek.

2023. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
66%

#14:

Egy jó minőségű (és megfelelő) kondi vagy méretes, vagy drága, vagy mindkettő. Szeretnek spórolni.

Én mindettől függetlenül a galvanikusan garantáltan a hálózattól elválasztott tápban bíznék.

Vagyis marad az elem.

Próba kérdése, hogy elegendő-e a tölthető elem feszültsége?

dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!