Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyha lekaparom vagy átfirkál...

Hogyha lekaparom vagy átfirkálom a kódot egy tárgyon egy üzletben, akkor az még be fogja indítani a riasztókat?

Figyelt kérdés

nov. 25. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem a vonalkód indítja be a riasztót.
nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Mármint a VONALKÓDOT? Azzal csak leolvashatatlan lesz fizetéskor.
nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vonalkód indítja be a riasztót.

Feltételezem, hogy pusztán elméleti a kérdés. A riasztókat csak az indítja be, ami lopás gátlóval van felszerelve. Ezeket eltávolítják a kasszáknál. Ezért nem csipog be jobb esetben senki. De külön gombbal is lehet riasztani így tarthatnak ellenőrzést (ez csak pár üzletben szokás).

Azonban biztonsági őr észrevehet, vagy lehetsz gyanús. Ha átvizsgálnak és találnak valamit azért ha úgy van rendőrt hívhatnak. Teljesen mindegy, hogy egy 20forintos ceruzát vagy egy 5ezer forintos sajtot nyúltál le. A ceruzáért is ugyan úgy börtön jár.

Az a fura, hogy engem már többször is kutattak át boltokban, pedig soha nem loptam még. Egy kiflit se ettem meg úgy a boltban, hogy majd kasszánál diktálom vagy valami. Míg nincs kifizetve addig szerintem etikátlan dolog. Valamiért elég gyanúsnak tartanak a boltosok, biztonsági őrök.

nov. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szirty ***** válasza:

Miért gondolod hogy a vonalkódot bármi is leolvassa a zsebedben/szatyrodban, bevásárlókocsikban?

A vonalkódot optikai módszerrel olvassák...

nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, azonnal nem jár börtön. Az első esetben felfüggesztettet kap, 1-2 évet lopásért, összeghatár nem mindegy. + lehetnek enyhítő körülmények, megbánás mutatás, büntetlen előélet, stb.
nov. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Csak azért kérdeztem, mert kiskoromban azt mondták mindig, hogy a vonalkód indította be és kíváncsi voltam hogy ez igaz-e. Köszönöm a válaszokat!
nov. 25. 16:56
 7/9 Szirty ***** válasza:

"...azt mondták mindig, hogy a vonalkód indította be"


És gondolkoztál ezen?

Minden terméken eleve van vonalkód. Akkor is amikor tolod ki a kocsit...

nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyi igazság van benne, hogy az rfid cimke sokszor tartalmazza a vonalkódot is (gyártási, kezelhetőségi egyszerűsítések okán) De persze nem a ráfestett vonalkód, hanem a cimkében lévő passzív elektronikus alkatrészt érzékeli a kapu.

[link]

nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
nov. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!