Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy viszonylag régi (89-ben...

Egy viszonylag régi (89-ben villamosított) házba szeretnék ÁVK-t beépíteni, mi lenne a legjobb módja hogy előzetesen meggyőződjek nincs-e a nulla és a föld között zárlat?

Figyelt kérdés
Én arra gondolok hogy a mérőnél szét kéne szedni az N-t meg a PE-t és úgy rámérni. Vagy van más módja is?

nov. 26. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A mérőnél minden plombálva van, így azt nem tudod piszkálni. Így max ha van benti biztosítékod, akkor az elé tudod berakni, és egyből kiderül ha valahol van valami, mert még áram nélkül se marad fenn a gombja. Én is így jártam.
nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 qkker1 ***** válasza:
Összecsengeted a dugaljakban a nullát és a védővezetőt, ha szól, akkor össze van kötva.
nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:
30%

"ha szól, akkor össze van kötva."


Mindenképp össze van kötve! :)

nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen mindenképp össze van, éppen azért kérdezem, hogy azon kívül hogy szétválasztom és úgy mérek rá, nincs-e más megoldás.


Mert egy régi fadobozos mérőhrőly, benne ugye egy Hensel (a bővítéskor rakták be) két FKA tábla, élyszakai mérő, KBI kapcsoló..... elég zsúfolt, nem olyan egszerű megkeresni

nov. 26. 21:43
 5/6 Szirty ***** válasza:

"...azon kívül hogy szétválasztom és úgy mérek rá, nincs-e más megoldás."


Ez a megoldás. Miért kell másik?

nov. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Igen mindenképp össze van"

Ez annyira nem igaz, csak többnyire van összekötve, ez az alak nem ért hozzá. Van még az országban TT rendszerű hálózat annál nincs összekötve.

márc. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!