Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az következő kis motorhoz...

Józsi91 kérdése:

Az következő kis motorhoz lehet-e fordulatszám szabályzót használni, ha igen milyet és pont milyen áramforrást igényelne?

Figyelt kérdés

Kerti sütőhöz akarom felhasználni a következő motort.

Junkermotoren

Typ GR 53X30. SNR 88437 01621


U 40 V= | 3680 rpm | IN 1,3 A |Ifm 12 A



nov. 26. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet.

De kérdés mit szeretnél vele meghajtani és mekkora fordulattal? Mert lehet hogy kelleni fog valamiféle áttétel is.

nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem Junker-, hanem Dunkermotoren:

- [link]

- [link]

a második adatlap első oldalának alján elérhetőek a gyártótól származó vezérlők, de egy szimpla PWM-es vezérlőjellel szabályozott H-hidas kapcsolással tudod a fordulatszámát vezérelni.


Tápegységből 40 V-os kell, a 74 W csúcsteljesítmény miatt érdemes egy kicsit túlméretezni, mondjuk 100 W-ra - majd azt "szaggathatod" a PWM-vezérlővel.

nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Malacot fogsz forgatni vele? Mert én a jófogáson 3500-ért vett ablakemelővel oldottam meg egy 6V-os adapterrel, a motort direktbe kötve, és csak fel kellett rögzíteni. Csirkét kiválóan forgat.
nov. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3 kürtős kalácsot kell forgasson,meg esetleg ugyan ilyen méretű saslikot.
nov. 27. 07:40
 5/8 Szirty ***** válasza:
100%

"szabályozott H-hidas kapcsolással tudod a fordulatszámát vezérelni."


Ha nincs szükség irányváltásra akkor a H híd fölösleges. Egyetlen FET is elég.

nov. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy nem privát üzenetet - idézem a lényeges tartalmát:

"Mit jelent a két I indexben FM és N? "

A #2-es hozzászólásban szereplő adatlapon szerepelnek az értékek.

Az 1,3 A-es érték a nominális áramfelvétel, ami a nominális feszültségnél (40 V), terhelés nélkül vesz fel.

A 12 A-es érték az úgynevezett demagnetizálási áram ( [link] ) - ekkor a motorban levő mágnesek visszafordíthatatlanul elveszítik a mágnesességüket.


"Én mikor néztem, hogy jó e, egy kis akkumulátoról indítottam el, az nem 40 voltos akkor most hogy van akkor? Mehetne akkumulátor töltőről is (megrövidítené az életét valamelyikének)?"

Mehet, csak akkor kisebb lesz a fordulatszáma, nem lehet annyira terhelni.

Én inkább keresnék valami a nominális 40 V-hoz közelebb levő feszültségű tápegységet - például:

[link]

ez csak 10 %-ban tér el.

nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha lecsökkented a fordulatát annyira, hogy ne pörögjön le a nyársról a kaja, akkor annyira el fog gyengülni hogy nem fogja tudni forgani.

Kell valami áttétel (fogaskerekes, csigás, szíjjas) amivel drasztikusan leredukálod a fordulatszámot.

nov. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van egy áttét rajta 47el osztja is a fordulatot. Ha van egy 42voltos, 1,5 Amperes töltöm arról már jól működne? A diferencia miatt kérdem mivel a motoron 40v és 1,3A van.
nov. 28. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!