Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A NAPELEM egy sötét felhős...

Arpi1969 kérdése:

A NAPELEM egy sötét felhős esős téli időben tehát amikor világos van de semmiféle napsütés nincs, szóval ilyenkor mennyi áramot ad? Erre nincs grafikon, mindegyik 200W-1000W napsütésre van megrajzolva. És 30W napsütésnél milyen lehet az I-V ábra?

Figyelt kérdés

[link]

szórt fényre ez az ábra nem ad semmilyen infót szerintem, mivel ott az üresfeszülség és a hatásfok is drámaian más lehet például 0kW-os fénynél a feszültség gondolom 0V-ról indul



nov. 28. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy 5 kw-os rendszer van, egy ilyen napon, mint a mai kemény 1,01 kWh-t termelt (most néztem meg).


Ugyanez a rendszer egy nyári napon 25-30 kWh-t is megtermel (amúgy nem jó a tájolása, de ez van, erre néz a tető).

nov. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A hivatalos dokumentációban:

[link]

szerepelnek a 800 W/m^2 besugárzáshoz tartozó, az áram feszültség görbe sarkalatos pontjait

[link]

meghatározó értékek. Ebből arányosítva vissza lehet számolni a várható besugárzáshoz tartozó görbéket.

nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tél és Nyár között 30X szorzó van ezt már láttam egy grafikonon mármint nyári hónapban 30x annyit termel mint egy téliben. Akkor ez egyezik a gyakorlatban is. KÖSZI !!!
nov. 29. 02:07
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


éves termelés a mi szélességi körünknél valahol a nagyvilágban (usa)

nov. 29. 02:16
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 Talán érdemesebb az eredeti forrást belinkelni:

[link]

másrészt vannak magyar napsugárzási adatok is több évre visszamenőleg:

[link]

(bár csak 2004 és 2013 között, de már az is valami)

nov. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3/5 a 30X-os eltérés az két nap között van amikor süt a nap egész nap és a másik napon borult esős időben. ha süt a nap akkor 30kWh egy napi termés (5kW 12panel) és felhős napon ugyanitt 1kWh egy napi termés. NAGYON ÉRDEKES hogy egy téli hónap 50%-ot terem egy nyári hónaphoz képest. Ezt csak ma tudtam meg. Szóval például November termel 400kWh-t míg augusztus termel 800kWh-t. Ezen nagyon meglepődtem, hogy téli hónapban ilyen sok (50%) áram terem mert eddig azt hittem hogy télen alig-alig, és ez óriási különbség !!! 50% télen !!! az óriási különbség csak 1-1 nap között van, ott 3% azaz 1/30 eltérés van valóban. Akinek van saját NAPELEM-je annak ezek az adatok kézenfekvőek, mutatja az okostelefon napi havi éves bontásban, de akinek nincs ilyen lehetősége az nagyon csodálkozhat. mint én ma.
nov. 30. 22:32
 7/7 anonim ***** válasza:

November 28-ra 12kW-os rendszer termelt 2.95 kWh-t, következő nap ugyanez 27.14 kWh-t termelt - nem túl jó dőlésszögű rendszer.


Nyáron 6X kWh környékén termel valahol (a hálózat pedig nem igazán bírja), de ott is van pl. 24-25 kWh rosszabb napokon.

dec. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!