Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy olyan helyen hogy lehet...

Egy olyan helyen hogy lehet vezetékes telefont használni, ahol nincs lehetőség vezetékes telefon, TV, internet bekötésére?

Figyelt kérdés
Csak mobilinternet, vagy hordozható internet jöhet szóba. Olyan megoldás létezik, hogy interneten keresztül működik egy vezetékes telefon?
dec. 4. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Olyan készülék kell ami úgy néz ki mint egy vezetékes telefon? Mert olyanból van amelyikbe lehet SIM kártyát tenni.

dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan megoldás létezik, hogy interneten keresztül működik egy vezetékes telefon?"

Ehhez két dolog kell:

- egy VOIP-előfizetés

- egy VOIP->analóg telefon átjáró (VOIP-FXO gateway)

dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem Skype-on, Viberen, stb. vehetsz saját telefonszámot, amit vonalasról is hívhatnak.
dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Azt hiszem Skype-on, Viberen, stb. vehetsz saját telefonszámot"

Igen, ez a Skype Number:

[link]

illetve a Viber Out:

[link]

az előbbi - a hagyományos SIP-rendszeren keresztül (amit a VOIP-FXO gateway-ek használnak) - beintegrálható a hagyományos analóg telefonra.

dec. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, utána nézek.


Az lenne a lényeg, hogy egy ugyanolyan vezetékes telefonszámom legyen, mintha belterületen lenne egy szolgáltatás megrendelve, csak nem vezetéken keresztül működne a hívás, hanem 4G-n.


A VOIP telefonszám végülis olyan, mint egy hagyományos vonalas telefonszám?

dec. 4. 17:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez miért annyira fontos?

Ma már nem fontos a vezetékes telefon sehol. Nálunk a faluban a telekom optikai hálózatának érkezésével konkrétan kikötötték és levágták a régi kábeleket.

Aki szerette volna az megtarthatta a vezetékes telefont voipvel, de nem sok értelme van. Ha nincs internet - márpedig elég sokszor van áramszünet - akkor nincs telefon sem.

dec. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én a technikai részére voltam kíváncsi, szerintem a többi mellékes. Hadd ne részletezzem, hogy miért fontos.
dec. 6. 05:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy nem privát üzenetet:

"Az üzenet szövege:


Szia, köszönöm a válaszod. Tudnál nekem abban segíteni, hogy ez melyik szolgáltatónál elérhető?"

Például, többek között:

- [link]

- [link]

de ha beírod a keresőbe, hogy VOIP szolgáltatók, találhatsz még egy tucatot.

dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!