Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A termosztàt megràzhatott ìgy?

A termosztàt megràzhatott ìgy?

Figyelt kérdés

Nemsokàra szülök ès hètvègèn vette le pàrom a gàzkazànos termosztàtot a falròl a gyerekszobàbòl,ùgy hogy elvàgta a kàbelt,de a 2 elemet ugye nem vette ki belőle ès ìgy mutatta is a hőfokot a kijelzőn folyamatosan.Ugye odaadta nekem,hogy fogjam ès a pici kàbelmaradvànyok,amik a termosztàtbòl lògtak ki(elvàgàs utàn,hozzàèrtek a pocimhoz ès mintha èreztem volna egy kis csìpèst.Nem vagyok biztos benne,hogy az àram miatt,lehet csak megszùrta a pocimat..Csak èrdekelne,hogy lehetsèges-e,hogy az volt.Esetleg az elemek miatt vezethetett-e oda àramot?Nem èrtek hozzà sajnos.Pàrom azt mondta,hogy hàt biztos nem az volt,csak gondoltam màst is megkèrdezek azèrt.


Köszönöm!



#elem #Ternosztàt
dec. 19. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudott megrázni. Maga az elem sem tudna megrázni. De azokon a vezetékeken nincs is feszültség. Az elem csak arra van, hogy a kapcsolást működtesse.


Csak megszúrt a csupasz vezetékvég.

dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Èrtem,köszönöm szèpen a vàlaszt!🙂
dec. 19. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Biztos lehetsz benne, hogy amit éreztél, annak semmi köze nem volt az elektromossághoz. Főleg nem a hálózati feszültséghez. A fizika ma ismert törvényei alapján nem tud olyan tölésmennyiség felhalmozódni, ami érzékszervi ingert okozhatna.
dec. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudjuk mi történt, nem írtál le konkrétumot. MIlyen az a termosztát például, mi a pontos tipusa? A vezetékek hogyan voltak? Minden le volt választva a falról? Mit és hogyan vezérel, mekkora feszültséggel, stb. stb. stb.

Az elem is tud rázni. Lásd amikor megnyalod a laposelemet. Úgyhogy akár érezhettél pici áramot is.

dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Èrtem,köszönöm szèpen a vàlaszokat!

Nem tudom,hogy milyen tìpus,sima feher pici digitàlis,de a tìpusàt nem tudom ès azt sem,hogy mennyi feszültsèget ad le,ha be van kötve a falba.Teljesen le volt vàlasztva a falròl,de pàrom otthagyott 3 pici kàbelt a termosztàtba,hogy 2 szinttel lejjebb be tudja majd kötni.Gàzkazànhoz van egyèbkènt.Annyi,hogy a pocakomhoz èrt hozzà az a 3 pici szìnes kàbel,de lehet ,hogy csak megszùrt a dròtos vège🤷‍♀️

dec. 19. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!