Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Manapság létezik még olyan...

Manapság létezik még olyan otthoni számítógép, ami nem egyszerű irodai jellegű, de nem is gamer?

Figyelt kérdés
Manapság 2 kategóriát látok leginkább. Amit ilyen office-os programok futtatására használnak, meg amelyiken játszanak. Régen még voltak "sima" asztali számítógépek, amik jóval erősebbek voltak, mint egy irodai gép, mégse volt rájuk aggatva a "gamer" jelző. YouTube-on is rengeteget látni, hogy felújítanak valami 15 éves gépet és azt is ellátják a "gamer" jelzővel... Korábban azt hittem, hogy azt nevezik így, ami tele van ilyen "pride zászló" színűen világító ezzel-azzal, de nem... Jó, láttam már olyat is, hogy beszereltek egy irodai gépbe RGB LED-et, és arra is rányomták a gamer jelzőt... Manapság vagy irodai, vagy gamer PC van... Hová lettek azok a gépek, amik erősebbek az irodai gépeknél, de nem gamer? Tehát a normál gépek, amik ugyan játékra is használhatók, de nem kifejezetten arra szánják. Például videószerkesztéshez vagy 3D modellezéshez/animáláshoz is erős gép kell, de az mégse játék, úgyhogy nem tudom... Vagy ennek a "gamer" jelzőnek nincs különösebb értelme, csak egy sima "menő" 21. századi szöveg?

dec. 30. 09:45
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mindenkinek mást jelent a gamer PC, esetleg azt, hogy játszani tudsz rajta, semmi jelentősége. Ami már jobb egy irodai felhasználásnál, már mindent gamer pc-nek hívnak, így el lehet adni 100ezerrel többért. Pl.: sok memória, intel vagy AMD proci van benne, külön hangkártya, külön grafikus kártya van benne, ilyesmik a különbségek csak. Van egyébként, aki összerakat magának és akkor egyedi lehet, van aki vesz egy alapot és azt utólag bővítgeti. Ezeket a világító cuccokat gépházban sosem értettem mire jók, de van akinek ez tetszik.
dec. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az újabb i3-as gépek tökéletesek otthoni felhasználásra. Nekem 12100f volt, játékra használtam, de mellette 4k60fps videót tökéletesen vitt.

Régebbi pl 4-6 genes i5-ös gépek meg pont hogy netezésre jók, játékra már nem annyira.

dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Zzzoli ***** válasza:
100%

Nagyon széles a skála, bármilyen asztali gépet össze tudsz rakni.

Nézz csak szét, processzorok, alaplapok, vga kártyák tömkelegei állnak rendelkezésre, különböző teljesítményben.

Csak tekintsd meg bármely bagy számítógépes bolt felhozatalát és nem fogod azt mondani hogy csak ez a kétféle gép van.

Minden kategórián belül is lehet erősebbet, gyengébbet összerakni.

Igen, sajnos a "gamer" jelzőt szívesen ráragasztják gépekre ugyanúgy mint a kínai kacatokon a német tervezés feliratot, hogy megvezessék a hozzá nem értő felhasználókat.

dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Normális boltban, ami nem ilyen nagy késztermék bolt, bármilyen gépet összeraknak neked...

Megbízható helyen még tanácsot is adnak.

Én úgy mentem be a boltba, ahol majdnem 20 éve vásárolok, hogy i7 processzor, 32 GB RAM, 512 SSD, 4 TB HDD kellene nekem a gépembe, és a többi alkatrészre meg javasoljon, hogy mi lenne megfelelő.

Pár nap alatt megvolt az új gépem, és teljesen meg vagyok vele elégedve!

dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma már mindenre is ráírják hogy gamer és mindjárt többet lehet érte kérni. Gamer szék, gamer billentyűzet, gamer nyomtató, gamer zuhanyrózsa, .... a másik a kézműves... ezt is mindenre rámondják már. :D

Az én olvasatomban a gamer gép az amiben van egy dedikált videókártya ami alkalmas a játékok futtatására. De már ez a kijelentés sem állja meg teljesen a helyét, mert vannak olyan integrált GPU-k amik jobban teljesítenek mint egy néhány éves videókártya.

A lényeg, hogy ha neked van egy elvégzendő feladatod, akkor ahhoz tudsz választani számítógépet, alkatrészeket. Olyan gépet raksz, rakatsz össze amilyen a munkádhoz, hobbidhoz szükséges. Nem kell azon fennakadni hogy irodainak, vagy gémernek hívják.

dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Ez a "GAMER" dolog kimerül kb. a LED-es bizbazokban, a gyártók (mert van rá igény) mindent kivilágítanak. Én egy "irodai" kinézetű gépházba építettem egy relatíve erős PC-t 4 éve egy 8 magos Ryzennel, 16GB rammal, és egy 8GB-os Rx580-al 250.000Ft-ért. Azóta 32GB ram van benne meg egy rx6600xt. Kinézetre lehetne "Marika" gépe a könyvelésről, mert nem mozgat a "Gémer" jelleg, a LED-es izéket ki kapcsoltam azt ennyi. Ja az alaplap is TUF Gaming. 😃

Tehát építhetsz, akármilyen gépet, a gamer jelleg az csak rajtad múlik.

dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rosszul látod, nem csak ez a két kategória van, nézz körül jobban, pl. a gyártóknál. A gamer (vagy inkább gaming) PC-k sem mind olyanok, amit leírtál, mert nincs erre igénye mindenkinek.
dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen sleeper jellegű PC-m. i5-4690, GTX 1070, 32Gb RAM, 1Tb SSD, 2Tb HDD. Mindez egy irodai Dell OptiPlex 7020 gépházban. Videót vágtam vele, de már gyenge volt, így lecseréltem tavaly. Egy 15 perces 4k60fps videót kb 40-50 percig renderelt, míg az új gépem kb 10-15 perc alatt megcsinálja. Tudom, nem sok idő az 50 perc, de ha találsz benne hibát és újra kell renderelni, akkor az úgy kellemes.
dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A PC lényege az, hogy bármilyenre megépíthető, akármibe belerakhatod.


Nyilván az emberek többségének a csilli-villi kell meg az üveg oldallap, stb... ezért ezek vannak a hirdetések többségében. De találhatsz visszafogott házakat is. Workstation gépeknél se gyakori az RGB.

dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!