Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rendeltem egy terméket,...

Rendeltem egy terméket, másikat kaptam. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy külső napelemes powerbankot rendeltem eMAG-ról, múlt pénteken érkezett meg. Kibontva és jobban szemügyre véve vettem csak észre, hogy mást kaptam, mint amit rendeltem. Elsőre nagyon hasonló a két termék, de amit kaptam az kevesebbet "tud":

- nincs rajta porvédő fül, amivel a ki- és bemenetek letakarhatóak

- fele annyi be- és kimeneti egység van rajta


A weboldalon megtaláltam azt a terméket is, amit valszeg megkaptam és jelentős árkülönbség is van a kettő között: amit rendeltem 15 ezer volt, amit kaptam 10 ezer. A rendelt termék azóta már nincs raktáron (1 hónapja rendeltem, akkor még volt), elképzelhető hogy elfogyott és helyette küldtek másik verziót, viszont ezt sehol, semmilyen formában nem jelezték felém!


Az ügyfélszolgálatnak írtam, de eddig nem reagáltak semmit. Tudok ezen kívül még bármit tenni? Mit csináljak ha nem jelentkeznek?


Előre is köszönöm a segítséget!



dec. 31. 17:19
 1/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

fogyasztovedelemmel szorakozol 5ezer forint miatt...


jo hogy minden kicsi szamit

de azert ez megis jogilag elhanyagolhato osszeg


ha rendor latja hogynvalakitol ellopnak egy 10ezrest meg se mozdul

csak adott osszeg felett


ezert gazdagodnak meg sokan "pici apro penzek gyujtesebol"

dec. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Ebben az időszakban nem hinném, hogy van ügyfélszolgálat. Hibás teljesítésre kell hivatkzni. Gondolom ezt tetted. Mentsd le az elküldött levelet. Tértivevényesen küldted? Az ajánlott reklamációnál.

Kitaetóan nyaggasd őket, akár telefonon is. Január elején is túlterheltek a sok kifogás és csere miatt.

dec. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
átvételszől számítva 14 napod van visszaküldeni. Tedd ezt. Aztán rendelj másikat.
dec. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Az is megoldás. Az emag saját kereteon belül vállalja a visszaküldést?
dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Bemész egy emag pontra és visszakéred az árát. Nekem soha nem volt még ilyenből gond, szó nélkül fizetnek vissza mindent.
dec. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1-es: tudom hogy ez sokaknak nem pénz, de nekem az. Ha a boltból megpróbálsz ellopni egy pár zoknit azért is rendőrt hívnak már. Csak szeretném korrekten lerendezni, mert azért ez elég gáz...


Még várok pár napot, hátha január elején válaszolnak. Remélhetőleg lesz megoldás a problémára.

dec. 31. 18:23
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Én is jártam már így. Visszaküldtem és vissza utalták a pénzem pár nap múlva. Előfordulhat bármi, de ebben a karácsonyi rohanásban az is, hogy valaki a sokadik ledolgozott óra után tévedett. Nincs ezzel semmi gond, csak kezeld helyén te is;
dec. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na hát nekem december 8 óta ülnek pénzemen, szarul csomagolt, törött termékeket kaptam. Ma sikerült online chaten beszélni 1 ügyfélszolgálatossal, harmadik próbálkozásra. Van, amelyik nem is válaszol. "Pár nap" türelmet kért. Nevetséges. Ne várj ezektől semmit, de rendelni se szabad tőlük.
jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 Ha engem 200 Ft-tal karositanak meg, annak is utana megyek, hogyha igazsagtalanul hulyenek neznek... szoval itt elvekrol van szo. A magyar fosta nemreg hozta a 400 Ft-os karpotlast. Velem senki ne szorakozzon. :)
jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!