Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet E-On oldali hiba, hogy...

Lehet E-On oldali hiba, hogy hunyorognak az izzók?

Figyelt kérdés

A házban az e14-es foglalatú kis méretű izzók hunyorognak, kivétel nélkül. A nagy foglalatú (e27) nem. A ház elektromos hálózata két éve lett teljesen felújítva. Van mérési jegyzőkönyv, érintésvédelem és műszaki ellenőri jóváhyagás is, hogy minden rendben. A kivitelező, aki felújította a hálózatot, azt tanácsolta, hogy nézessük meg a mérő óra előtti (E-On-hoz tartozó) szakaszt, ami már egyébként is régi.


Előfordulhat, hogy szolgáltató oldali a hiba? Érdemes őket is felhívni? Mi a véleményetek?


Egyébként felűnően sokszor van fáziskimaradás az utcánkban, valamint viharosabb szél esetén az utcai világítás sem működik soha.



#E-ON #villanyszerelés #hunyorgó izzó
jan. 1. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Létezik, nálam is volt ilyen. Villanyóra cserénél lazán kötötték vissza az egyik vezetéket.

De ha nem minden lámpa csinálja, akkot nem feltétlenül az óránál van a hiba.

Az áramszüneteket meg be kell jelenteni. Eon honlapján ott a hibabejelentő száma, tessék felhívni, hogy legyen minél több hibajegy. Ha nincs bejelentve, nem fognak kimenni megnézni mi van. [link]

jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A többi fogyasztó hibátlanul működik?
jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az izzókon kívül minden rendben működik. Azt is megpróbáltam, hogy pl. csak a fürdő áramkörét hagytam felkapcsolva, minden mást lekapcsoltam (a kismegaszkítókat) és akkor is hunyorog. Megcsináltam ugyanezt a konyhára is.
jan. 1. 20:53
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Akkor viszont nem értem, mert ha hálózati hiba lenne, akkor a nagyobb fogyasztók sem működnének rendesen (pl. mosógép). Nem lehet, hogy csak gagyi izzókat vettél?
jan. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Led égők?
jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A kérdéses izzók a lakossági LED-csereprogramból valók. Nem tudom, azok mennyire gagyik, de ismerősnél ugyanezek az izzók nem pislákolnak.


Igen, led égők.

jan. 1. 21:25
 7/11 anonim ***** válasza:
És ha beteszel helyette egy hagyományosat, az is pislákol?
jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A csereprogram keretében mi egy rakás selejtes izzót kaptunk. Igazából felmerült bennünk az is, hogy a gyártó a selejtet osztotta szét.
jan. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

E14 LED-lámpák kapacitív előtétes meghajtást tartalmaznak általában, ami sokkal érzékenyebben kimutatja hálózati feszültség ingadozásait, ami okozhat egy környékbeli ipari fogyasztó is példaul.

Flicker jelenségnek is mondják, de annak random megnyilvánulásásairól van szó, tehát nem a szinuszhullámról.

Izzószálas izzólámpán is megfigyelhető lehet (kénytelen vagyok már így fogalmazni, mert valakik nem értik, hogy a LED nem izzik, nem is ég, a tűz ég, meg a gázégő is ég, ezek talán meglepő újdonságok, senki nem hinné).

E27 LED-lámpák ritkábban kapacitív előtétesek, gyakrabban elekronikus drivert tartalmaz, ami stabilizálja a LED-áramot, ezért ilyen flickert azoknál nem veszel észre.

jan. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Vagyis "amit okozhat", illetve elektronikus.
jan. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!