Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyek azok a LED-es izzók...

Melyek azok a LED-es izzók amelyek nektek bevált élettartam ügyileg? Próbáltam már Tungsramot, V-Tac-ot de néhány hónap után tönkrementek. A hálózati feszültséget megmértem (233V).

Figyelt kérdés
Értem hogy az EU éghajlat változás és klímavédelem miatt 2009-től fokozatosan kivonják a hagyományos izzókat, de ha max 1-2 évig bírja egy márkásabb LED-es izzó, akkor ez leginkább csak környezet szennyezés.

jan. 5. 14:33
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

7-es, felénk kedvezményes áron lehetett igényelni, ha arra gondolsz. De nem éltem vele. Rendesek voltak, hogy kaptál még pluszba.

A filamentszálas LED izzók a kevesebb hőátadó felület miatt nem sülnek meg hamarabb?


Érdekességképpen: a 8 évvel ezelőtt vásárolt Osram 10W,E27 súlya 120g, az újnak 40g. Előbbi 6 évet bírt nyitott búrában :D

jan. 6. 18:04
 12/15 anonim ***** válasza:

@9


"Inkább a LED-ek hullanak el hamar a túlmelegedéstől."


Ha helyesen értelmezted volna a kijelentő mondatot, akkor világos lenne, hogy a mondat nem kizárólag a LED izzó tápegységére vonatkozott. Mivel a LED is félvezető így ez is beletartozik az "elektronika", mint gyűjtőfogalom halmazába.


Laikus felhasználói szempontból teljesen érdektelen, hogy a LED izzón belül mely alkatrész hibásodik meg. A lényeg, hogy a hőterhelés negatív hatást gyakorol az élettartamra. A kijelentés fő közlendője ez volt. Teljesen felesleges volt a hozzászólásod.

jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Salx Narval ***** válasza:
11" Igen arra, csak nálunk ingyenes volt. Azt nem tudom, hogy a filamentszálasak jobban melegednek e egyenlőre jól bírják, a fényerejükkel és színhőmérsékletükkel is elégedett vagyok, vettem már ezektől rosszabbat is, neves gyártóktól. A Philipsek nálam túl vannak már a 3-évükön, mondjuk elég drágák voltak, ebből egy nagyobb teljesítményű kültéren zárt üvegbúrában van kettő a nappalit világítja nyitott lámpatestben. Rendeltem régebben egy 10db-os LED csomagot fillérekért, azok viszont gyártáshibás termékek voltak, mindegyikben egy hét alatt megsült ( nem is csak megsült, valójában szétrobbant) egy kondenzátor. Ha nagyon ráérek majd kicserélgetem őket egy nagyobbra mert más bajuk nincs mint az alulméretezett kondi és nagyon tetszett a kékes fényük, mármint amíg működtek, egyenlőre nem vacakolok velük most van bőven tartalékom.:D
jan. 7. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
A 2014-ben vásárolt E27 10W Osramot majd én is szétszedem egyszer ha lesz időm, de a búra sajnos nem az a lepattintom fajta :D Roncsolni meg nem szeretném, max hajszárítós melegítés.
jan. 8. 16:21
 15/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Laikus felhasználói szempontból teljesen érdektelen, hogy a LED izzón belül mely alkatrész hibásodik meg."


Így van, laikus szempontból neked lehet "LED-izzó", mert a PET-palackot is úgy nevezed, hogy "műanyag üveg".

Mindkettő agyrém, de laikus szinten elmegy éppen.


"Mivel a LED is félvezető így ez is beletartozik az "elektronika", mint gyűjtőfogalom halmazába."

Laikus nyelven igen, mert nem ők nem tudják, hogy elektronikus alkatrész, ami erősítő (aktív) tulajdonsággal rendelkezik.

Tranzisztor, elektroncső és társaik.

LED nem erősít, nem aktív alkatrész.

Még egy hangdoboz passzív hangváltója sem számít elektronikának (hiszen nem aktív).

- LED-lámpákban gyakoribb a LED-hiba.

- Filament LED-lámpákban hővezető gáz segíti a hőátadást a környezet felé. Érdekesség kedvéért, a régi izzólámpák gyártósorait állították át ezeknek a gyártására. Levegőt kiszívják, gázt beengedik.

febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!