Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rajzolás a számítógépen de a...

Rajzolás a számítógépen de a bevitel tabletről van?

Figyelt kérdés

Munkámból adódóan sokszor kell textúrákat rajzolnom és szerkesztenem. Eddig simán egér+bill kombóval dolgoztam de szeretném megkönnyíteni a munkámat. Próbáltam már sima beviteles tableteket ami nem ad képet csak a vonásokat viszi be a programba amit épp használok a gépen. Sajnos ez elég zavaró volt, és sokszor pillantottam le a kezemre hogy lássam mit is rajzolok de hiába hiszen a monitoron volt maga a kép. Elkezdtem nézelődni más megoldás után. A Microsoft Tabletek jónak tűntek, hiszen ott úgy tudtam volna rajzolni hogy látom is mit csinálok, illetve magát a programot is tudtam volna használni amit a fő számítógépemen is. Persze ennek is meg volt az átka. A Microsoft Tabletek ár-érték kategóriába nem a legjobbak, és nem teljesen a grafikus munkára fókuszálnak tehát nem a legerősebb.


Nos, a kérdésem a következő lenne.. Megoldható-e valahogy hogy egy tableten rajzoljak de magát a fő számítógépemet lássam a tableten? A fő számítógépem erős, nem jelentene problémát neki bármi futtatása. Olyan dolgot szeretnék ami bevitel és kivitel is egyben, viszont maga a számítógépem erősségét használja. Legjobban ezt az iskolákban használt okos táblákhoz tudnám hasonlítani. Kivetíti magát a gépet a táblára de írni lehet fizikális tollal rá. Persze nekem kompaktabb megoldás kellene :D Remélem nem volt túl össze vissza a kérdés.



jan. 7. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, vannak "pen display"-ek pont ilyen célra. Gondolom, a profik a Wacom-okat preferálják.

[link]

jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
jan. 7. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!