Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hajszárító használata után a...

Hajszárító használata után a dugó valamelyik villája langyos vagy melegebb, miért?

Figyelt kérdés

Az a jelenség, hogy hajszárító használata után, a hajszárító dugóját kihúzva a konnektorból, a dugó egyik vagy mindkettő villája langyos vagy melegeb, mitől van?

Hajszárító-típustól és konnektortól is független a jelenség.



jan. 7. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A villa és konnektor közt megnő az R, mert pl, koszos oxidos ezért felmelegszik, megoldás a tisztítása a villának, konnektor csere esetleg vagy áram mentesíteni, és megcsiszolni az érintkezőit, megnézni a vezetékek nem e lazák, ha igen meghúzni ennyi.
jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Soha más eszköznél nem volt tapasztalható ilyen jelenség, csak hajszárítónál - típustól függetlenül.
jan. 7. 10:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az vesz fel elég sok áramot ahhoz, hogy ez gondot okozzon.
jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Minél nagyobb teljesítményű az eszköz, annál nagyobb melegedést okoz ezeken a pontokon. Kis teljesítmény esetén egyáltalán nem tapasztalható, ha jó a dugalj. A hajszárító viszonylag nagy teljesítményű.
jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A hajszárító nagy teljesítményt vesz fel, és rossz kontakt esetén felmelegedhet a dugvilla is. Javaslom, hogy nézesd meg egy villanyszerelővel azt a dugaljat.
jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Az a konnektor már életveszélyes.

Meg kell tisztítani szétszedve. Eloxidálódott, kilazult.

Párás levegő még rátesz erre.

jan. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Milyen az a konnektor, meg az a dugalj? :D Nem értitek mit ír? Azt írja, hogy a világ összes hajszárítója, a világ bármelyik aljzatából üzemeltetve az egyik villát jobban melegíti.

"Hajszárító-típustól és konnektortól is független a jelenség."

jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Több évtizedes tapasztalat, hogy pl. elmegyek nyaralni, hajszárítót használok, dugót kihúzom, villa meleg. Bárhol vagyok, bármilyen hajszárítót használva ezt tapasztaltam, mindig.

"A világ összes" és hasonlókat nem írtam, én saját tapasztalatokról írtam.

jan. 7. 14:16
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

"én saját tapasztalatokról írtam"

Azt ugyan nem írtad. Azt írtad, hogy "független"

jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

("független") != ("A világ összes")

Szövegértelmezési problémák merülnek fel.

jan. 7. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!