Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » CRT-t milyen aktuális technoló...

CRT-t milyen aktuális technológiával lehetne helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Van egy millenium előtti (1998) IBM márkájú CRT monitorom, ami összehasonlítva egy bármilyen "lapos" monitorral ég és föld. Nekem nagyon tetszik a CRT képe, sokkal jobban néz ki rajta kb minden, mint a natív felbontással rendelkező, pixelekkel képet alkotó lapos monitorok képe. Mivel nekem sokkal jobban tetszik, de sajnos rég kihalt technológia, kapni nem nagyon lehet, vagy csak gyűjtői áron (számomra elérhetetlen), ezért jó lenne valami, aminek hasonló a képvilága, mint a CRT-nek, de mégis aktuális (azaz jelenleg is gyártásban levő) technológia, ami elérhető a piacon. Igazából nem kell, hogy "dobozos" legyen, lapos monitor is jó, csak minél jobban hasonlítson a CRT-re a képvilága. Tippre szerintem az OLED az, ami hajazhat rá (még az egyik negatív tulajdonságban is, ami a "burn in"), bár nem tudom, de az is pixelekből van, és a képarány is sokkal szélesebb a CRT-nél, tehát mégse az igazi...

jan. 15. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Crtn is pixelekből áll össze a kép...

Sőt epégy gyatra volt még az 1024x768 75hz...

jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

#1 voltak ám 1920x1080@90Hz CRT megjelenítők, de ezek már síkképernyősek voltak. Ezeknél az egyetlen dolog amit kellett tenni az az időközönkénti lemágnesezés.

Már OLED-nél is vannak beégésmentes típusok, de átlag ember még nem igen fogja megvenni hacsak nem te vagy Lölő.

jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nemrég még ingyen elvihetted (volna?) ezeket, talán még a profi monitorokat is. De videokártyákon már nincs analóg kimenet, ha számít.
jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Már OLED-nél is vannak beégésmentes típusok"


Mutass már egy ilyen monitort.

jan. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

[link]


Micro LED. OLED szintű képminőséget kínál beégés kockázata nélkül.

jan. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Oledet mutass kisfiam.
jan. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

A Micro LED az OLED továbbfejlesztett változata. Tartósabb, mégis hozza az OLED szintjét. Nem tud beégni, nem fog besárgulni az OLED-del ellentétben.

Az OLED-nek van egy élettartama, vagyis gyengül a fényerő, besárgulnak a fehér színek, könnyebben beég.

Laikusként én nem szólnék hozzá olyan témához amihez nem értek, tedd te is így 6-os.

jan. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"A Micro LED az OLED továbbfejlesztett változata."


Rohadtul nem.

jan. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

De. Anno az LCD-nek az OLED volt a továbbfejlesztett változata, pontosabban új technológia. A MicroLED megint egy új technológia, ezzel kiküszöbölik az OLED hátrányait ugyanolyan képminőség mellett.

És én ezzel a kommentemmel ki is száltam a buliból, további jó cáfolgatást.

jan. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Még ha a idétlen lázálmod igaz is lenne (mint ahogy nem), akkor is oledet írtál, nem mást. Tehát hol a beégéstől mentes oled panel?
jan. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!