Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptopot hogyan érdemes...

Laptopot hogyan érdemes tölteni? Hány %-ig merülhet le? 100%-osra kell feltölteni? Hogy a legoptimálisabb?

Figyelt kérdés

jan. 21. 01:13
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha azt akarod hogy hosszú távon is jó legyen az akksija akkor ne hagyd lemerülni 0% ra és ne töltsd 100% sem. Az akkumulátorok 50%-on szeretnek lenni mert ilyenkor vannak az elektronok egyenletesen elosztva a pozitiv és negativ polúsok között. ilyenkor van a legkisseb esély hogy az elektronok kiesnek. Én 15% és 85% között hagynám személy szerint de lehet 20-80 10-90 között is.
jan. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
69%

50 % körüli tartás a hosszú távú raktározásra vonatkozik.

Mobil használatra ugyanaz vonatkozik, mint a telefonoknál. Felnyomod 100-ra, majd lemeríted. A hosszú távú átlag ekkor is nagyjából 50 %-ra jön ki.

De elmondanám a HP ajánlását egy hagyományos laptopra, ami folyton feltöltve tartja az akkut (most abba ne menjünk bele, hogy szakaszosan műveli ezt, de az automatic recharge eljárás mindig igyekszik felhúzni 100 %-ra).

Tapasztalat is, hogy ez hosszabb távon kinyírja az akkut, tehát nem véletlenül mondja a HP, hogy te ezt nem akarod. Állandó hálózati üzemnél inkább félig feltöltöd nagyjából, fiókba elteszed az akkut (szekrénybe is lehet).

Laptopot pedig használod hálózatról.

Nyilván egy BIOS-frissítéshez előveszed, amikor fontos a szünetmentes táp.

Akkut egyébként lehetőleg csak mobil üzemhez veszed elő.

Ezt küszöböli ki az újabb laptopok fejlettebb akkukezelése, ami részleges töltöttségre is beállítható.

jan. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
én nem nézegetem az optimális nem optimålis dolgot hasznålom azt kėsz ,nekem egy chrombookom van ha látom hogy kevės a töltés van benne már akkor feltöltöm azt utána ha feltöltödött kihuzom és ugy teszem el 2 éves mėg tökėletesen mükködik.
jan. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem ajánlott nagyon lemeríteni, már 20-30%-nál is nyugodtan töltőre lehet tenni, ezt többször hallottam, mint azt, hogy nem kell foglalkozni vele.
jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, használd úgy, ahogy neked kényelmesebb.
jan. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
73%

az a fontos hogy leallasig merulve ne ted el hosszutavra

ami jelenthet par napot hetet is

akar ennyi is eleg hogy egy silanyabn akku sajatmagat kinyirja

es utana nem tudod tobbet feltolteni


egy jominosegu akku is honapok alatt 0 ra meritve tarulva ugyanigy meghalhat es nem javithato sehogysem akkor mar


ha 100 ra toltve tarolod hosszutavon akkor ertelemszeruen sokkal tovabb fogja birni (mig 0 ra kerulne)

normalis akkuk (amik nem silanyak, hibasak) akar evekig is megtartjak a toltottseguket par % ot se nagyon vesztenek


ami nagyon sprolos (manapsag ritkak) azok onkisulese nagyon magas igy akar 100 ra toltottve tarolva par honap utan is lehet tobbet nem tudod mar tolteni

jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Több szempont is lehet.

Ha a laptopból kiveszed a félig feltöltött akkut, s úgy használod a gépet, majd jön egy áramszünet, ami után a laptop nem kel fel többet, akkor éveken át fogsz nyígni, hogy miért akartál az akkun is, meg a háttértáron is spórolni pár ezrest.

jan. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Időszámításunk szerint Windows 98 óta kezdtem gépezni, de nekem ez az áramszünet dolog soha nem okozott problémát.

Nyilván a pillanatnyilag nem mentett adatok elszállnak, de ezzel együtt lehet élni.

Némelyik merevlemez zokon veheti, amikor áramszünet után rögtön visszakapcsolják, a parkolási folyamatban zavar keletkezik és károsodhat. Ilyen gondom sem volt soha.

Meg ma már SSD-n szokott menni a rendszer, sokszor elszállt a hálózat azóta is, de semmi baj nem lett belőle.

Nyilván ezt mindenki maga tudja, de én emiatt már nem fogok szünetmentesre beállni, jó így, ahogy van.

jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Mindenki a saját maga balszerencséjének a kovácsa.

Vannak ELMŰ-s haverjaim, szerintük nincs sok ilyen eset, de az elmúlt 20 évben soha nem lett kevesebb.

jan. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!