Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy szünetmentes táp...

Ha egy szünetmentes táp transzformátorát fordítva használom, akkor egy töltőt kapok?

Figyelt kérdés

12v/240v inverter van benne. A 12v oldal lenne a secunder tekercs. Arra gondoltam, van nálam egy 1Kw-os Graze hid, amit a secunder oldalra kötnék, hogy megkapjam az egyenáramot.

Nem állok neki ha lehetetlen.



#transzformátor fordítva inverter töltő
jan. 31. 04:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Nem lehet.

Erre a célra csak 240/12 v-os trafót használhatsz.

Az inverterben nem ilyen van.

jan. 31. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Van ennek bővebb magyarázata?

Mi a különbség szerkezetileg a 12/240 és a 240/12 trafók közt?

Tényleg kíváncsi vagyok rá, megköszönném ha elmagyarázná valaki!

jan. 31. 05:49
 3/11 anonim ***** válasza:
8%

12/240-nél a primer tekercs kis menetszámú de vastag drótból van, a szekunder nagy menetszámú de vékony drótból van.

240/12-nél a primer tekercs nagy menet számú de vékony drótból van, szekunder kis menet számú de vastag drótból van.

Tehát pont a fordítottjai egymásnak.

jan. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Basszus értem! Ez elveszi hamar a kedvem tőle.


Köszönöm a magyarázatot!

jan. 31. 06:32
 5/11 Zzzoli ***** válasza:
39%

Hármas, ugyanazt írod le, olvasd már át.

Ha felfelé akarsz transzformálni, egyértelmű hogy a fordítottak a menetszámok arányai mint a lefelé transzformálásnál.

A vezeték keresztmetszeteket pedig a teljesítmény határozza meg, ha felfelé transzformálsz természetesen elég a kisebb keresztmetszet, mivel ugyanazon teljesítmény eléréséhez kisebb áram szükséges.



Kedves kérdező, ne hari, de ennyi villamos előképzettséggel óvatosan kísérletezz.

jan. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

"Mi a különbség szerkezetileg a 12/240 és a 240/12 trafók közt?"

Semmi. De ez a semmi csak akkor igaz ha transzformátorról van szó.

Az inverter teljesen más, az nem trafó az inverter!

Ha csak sima trafóról van szó, akkor annak a két oldala felcserélhető és az áttétele sem változik. Éppen ezért ez nagyon veszélyes, mert a 12V-›240V-es trafóból fordítva bekötve nem 240V-›12V hanem 240V-›kb 5000V lesz!!

jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:

Az #1 válasz alapvetően hülyeség.

A #3 válasz meg igaz, de nem igaz az amire írta. Nem igazolja az állítását hanem megcáfolja.

jan. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A szünetmentes táp fel is tölti az akkut, nem értem a hókuszpókusz célját.

Ami amúgy alapból értelmetlen. Nem fordítható meg minden folyamat. Visszafelé tekered a húsdarálót, összerakja a disznót?

jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szirty ***** válasza:

"A szünetmentes táp fel is tölti az akkut"


A szünetmentesben lévő trafóról volt szó.


Szerintem leszögezhetjük, hogy egy 12/230V 50Hz trafó ugyanolyan boldogan csinál 12V-ot a 230V-ból mint 230V-ot a 12V-ból.

jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Basszus, már lemondtam róla! :D

Megkevertétek rendesen!

Nincs sok tapasztalatom ezen a téren, pont ezért kérdezek.

Kipróbáljam és ideírjam, hogy sikerült-e? :)

febr. 11. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!