Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki esetleg tud segíteni,...

Smon3 kérdése:

Valaki esetleg tud segíteni, hogy hogyan tudok tiltani valakit a WiFi hálózatról? Jelszót meg változtattam, de még így is fent látom a hálózaton. Mit csináltam rosszul?! 🤔😔

Figyelt kérdés
febr. 4. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem változtattad meg a jelszót. Az új jelszó ismerete nélül 100% hogy nem tudna csatlakozni.
febr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha vezetékkel csatlakozik, akkor hiába állítod át a jelszót.
febr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha tényleg megváltoztattad a jelszót, akkor indítsd újra a routert: kikapcs bekapcs
febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
35%
Ha valaki a wifi jelszót nem tudta eddig sem, akkor mindegy, hogy megváltoztatod-e, az újat is feltörheti. MAC-cím alapján tudsz szűrni, akkor nem tud felmenni wifi-re. De ha meg is változtatod a jelszót, akkor router restart kell, esetleg azt a felhasználót manuálisan kilőni onnan.
febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A jelszó 100%,hogy megváltozott. Vezetékkel alapból nem tud csatlakozni😁
febr. 4. 12:13
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Na megkérdeztem - kíváncsiságból - a mesterséges intelligenciát, másolom.

Majd jelezz vissza, hogy sikerült-e...


Ahhoz, hogy valakit teljesen eltávolíts a WiFi hálózatodról, a jelszó megváltoztatása nem elegendő. Azzal csak megakadályozhatod, hogy újra csatlakozzon a hálózathoz, de ha már csatlakoztatva volt, az eszköz továbbra is látható lehet a hálózaton.


A legegyszerűbb megoldás, ha a router adminisztrációs felületén keresztül tiltod le az illető eszközt. A routered adminisztrációs felületére való belépés módja általában a böngészőben való egy speciális címen (például 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1) keresztül érhető el. A pontos cím és a bejelentkezési adatok általában a router gyártójától függően változhatnak.


Miután beléptél a router adminisztrációs felületére, keresd meg az eszközök kezelésének vagy hálózati beállításoknak a részét. Itt általában lehetőséged lesz látni a csatlakoztatott eszközöket, és vannak lehetőségek azok tiltására vagy engedélyezésére. Keress egy olyan lehetőséget, amely lehetővé teszi az eszköz eltávolítását vagy letiltását a hálózatról.


Fontos megjegyezni, hogy a router adminisztrációs felületéhez való hozzáférés bizonyos szintű technikai ismereteket igényelhet, és ha nem vagy biztos a dolgodban, érdemes lehet szakember segítségét kérni. Ezenkívül az egyes routerek adminisztrációs felületei eltérőek lehetnek, ezért a pontos lépéseket a saját routered dokumentációjában találhatod meg.

febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha volt UPC Vodafone eszközöd van, annak van publikus elérhetősége. Elég azt kikapcsolnod.

[link]

febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

6/7es, be léptem az adminisztrációs felületre.

Mac-cím alapján tudtam szűrni, és ez alapján eltünt a WiFi hálózatról is. Köszönöm a segítséget.

febr. 5. 15:52
 9/11 anonim ***** válasza:

De jó :)

Az még jobb, hogy azt a választ, ami segített, szépen lepontozták :-D

febr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert útáljuk, hogy valaki nem a saját véleményét mondja, hanem azt fújja, amit az MI tol a képébe.
febr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!