Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Használhatok nagyobb kapacitás...

Használhatok nagyobb kapacitású töltőt mint amilyen a gyári?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 15 wattos kézi lámpám, és tönkre ment a töltője. Sajnos pont ugyan ilyen töltőt nem találok a neten aminek a csatlakozója jó lenne.

Nekem DC 4.2V/ 500mA-es töltő kellene 5.5mm x 2.5-es dugóval.

Sajnos a neten csak 3.2 mm-es dugóval ellátott töltőt találtam. Viszont találtam olyat, ami DC 8.4V/ 1A-es. Ezt vajon használhatom hozzá? Előre is köszönöm a segítséget.


febr. 11. 21:12
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
40%

Semmiképp sem, mert utóbbi 2 db sorosan kötött Li-ion cella töltésre való.

Neked 4,2 V végfeszültségű töltő kell ezek szerint, a töltőáram lehet 500 mA-nél kevesebb, legfeljebb lassabban tölt.

Nagyobb árammal nem szabad tölteni, mivel itt az 1C szabály érvényes.

500 mAh kapacitású akkunál (ha az van benne) 500 mA a standard töltőáram. Felette túlmelegedhet az akku.

febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát akkor ráfáztam mert ami van fent 4.2/500mA az 3.2-es dugasszal van ellátva ami nekem nem jó.
febr. 11. 21:38
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy rendeltem egyet a neten, meg is jött, de akkor szembesültem vele, hogy 3.2-es a külső átmérője.
febr. 11. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Dugót kapni bagóért, szereléskor a polaritásra kell figyelni.
febr. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, lehet kapni pársáz forint, de egyiknél sem írja, hogy a belső dugó mekkora, valamint azok az oldalak ahol találtam, minimális rendelhetőség 5000-6000 forint. Annyiért már kapok univerzális töltőt.
febr. 12. 05:51
 6/8 A kérdező kommentje:
És olyat használhatok aminél a kimeneti feszültség 12V, de a kimeneti áramerősség 500mA?
febr. 12. 15:39
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
40%

Nem szabad, mert 4,2 V egy ilyen Li-ion cella végfeszültsége, nem véletlenül ilyen az eredeti töltő:


[link]

[link]


Ha nem akarsz csatlakozót cserélni, régi töltőről lehetne levágni az eredeti csatlakozót, vezetéket toldani nem olyan nehéz. Nem pont gányolásra gondoltam, zsugorcsővel, forrasztással lehetne normálisan is. Vagy valaki "összedrótozza", ilyet én nem ajánlhatok, mert vállalhatatlan. Fontos viszont a helyes polaritás, mert kárt okozhatsz.

febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen. Majd valamit kitalálok
febr. 12. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!