Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ebbben az esetben a többi...

Ebbben az esetben a többi akkucella is halott?

Figyelt kérdés
Van egy powerbankom, amiben 18650-es cellából van 5db. Ebből 3-ra rámértem, már attól leesik a feszültségük, hogy multival rámérek. A maradék kettő 3.1V-os, de a töltést veszik. Ez a 2 cella még használható, vagy kukák ezek is?
febr. 14. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Használhatók.

Ilyen bontott cellákat használok a fejlámpámban. Sőt volt 2 olyan amiben semmi sem volt, mégis felélesztette a töltő.

febr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy rendes töltőt, mint a kínai LiitoKala 500, az megmondja, hogy halott e a cella, vagy sem.

De nem szerencsés, ha ilyen alacsonyak a feszültségek. Sok gagyi cella meghal 3 volt körül.

febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Van digitális töltőm, ami mutatja a feszt, de azt nem tudja megmondani, halott-e vagy sem.

A 2 akkut feltöltötte, 4.28V-ot mutat az egyikre a másik 4.16V. A maradék 3-ból 1-et próbáltam, 1.8V-ot mutatott töltés elején, 2.4V-ra ment fel fél óra után.

febr. 14. 22:56
 4/8 anonim ***** válasza:

XTAR VC4 SL töltőm van, az is tud cellát éleszteni.

Ha az 1.8V-os cella vette a töltést az már jó. Lehet hogy lesz belőle még használható cella. Fel kell tölteni aztán lemeríteni, megnézni mennyi mAh-t lehet belőle kiszedni.

Milyen töltőd van?


Ne hagyj éjszakára semmi ilyen cellát a töltőben, mert szar dolog ha a tűzoltók ébresztenek!

febr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Cella típustól is függ, de 2.6 már a legtöbbnél határeset, onnantól már komolyan károsodik, én az 1.8-asat kukáznám azonnal.
febr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül kukázni. Ha egy jó töltővel fel lehet éleszteni őket, akkor még sokáig használhatóak lesznek.

Én egy rollerből bányásztam 12 db 2000mAh-s ipari cellát. 0-1V közöttiek voltak. Mindegyiket sikerült megmenteni és több mint 1 éve használom őket, 1900mAh-t tudnak.

febr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem sima aliexpresses márkátlan töltő van.

De jól teszi a dolgát, olyan gyakran meg nem használom, hogy egy drágábba fektessek.

febr. 15. 13:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az 1.8V-os akku megállt 2.4V-on, nem ment feljebb.
febr. 15. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!