Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 50w napelem,30ah kontrolle...

Siren2 kérdése:

Egy 50w napelem,30ah kontroller,20ah géles aksi csak világításra 7w12v izzóhoz.1 óra múlva,kialszik az izzó,majd újra gyúl,a szabályzón ugrálnak az értékek.Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

febr. 26. 09:11
1 2 3
 21/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem az a gond, hogy visszaszól valaki, csak amikor saját értelmezési zavarai miatt hülyeségeket hord össze, feleslegesen tereli a témát is.

Akinek a "LED-izzó, égő" rendben van, az eleve nem komoly ember.

De az én szavaimba unalomból, kötekedési hajlamból vagy bármi okból beleköt, talán nincs neki jobb időtöltése, az egy szomorú élet lehet.

Laikus forrás nem számít, az sem lehet mindig hibátlan.

Régen a csillárok is működhettek gyertyával, olajjal, gázzal (köss bele, hogy mit hagytam ki), nyilván a régi időből maradt meg az elnevezés, de ma már más a helyzet.

febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Akinek a "LED-izzó, égő" rendben van, az eleve nem komoly ember."


Azt hittem, nem tudsz lejjebb süllyedni, de sikerült odáig eljutni, hogy már hazudsz, amikor minden ott van feketén fehéren, csak vissza kell olvasni.


Sehol nem írtam, hogy a LED-izzó rendben van. Pont azt írtam hogy egy baromság.

Azt írtam, hogy az égő, mint gyűjtőnév rendben van, és hoztam forrást is.


De szerinted az acranum laikus forrás, a wiki meg nem. LOL


De tessék, egy másik hiteles forrás is.


[link]


"Régen a csillárok is működhettek gyertyával, olajjal, gázzal (köss bele, hogy mit hagytam ki), nyilván a régi időből maradt meg az elnevezés, de ma már más a helyzet."


Ez meg már csak szimplán nevetséges. Még egyszer:

"1. Villanykörte. Hány égő van a csillárban?"


Tehát ha régiesen villanykörtét mondtak, akkor nyilván ebben a kontextusban gyertyát vagy gázőgőt gondoltak a következő mondatban.


"De az én szavaimba unalomból, kötekedési hajlamból vagy bármi okból beleköt, "


Mondja az, aki belekötött az "égő" szóba. Meg látatlanban kijeletni, hogy a kérdezőnél nem lehet sima izzóról sem szó.


"talán nincs neki jobb időtöltése, az egy szomorú élet lehet."


Más szemében a szálkát is, sajátjában a gerndát sem...

febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Hagyjuk már, unalmas. Képes voltál ezt leírni:

" Az égő meg teljesen rendben van, mint általános gyűjtőnév az izzóra és a LED-világítótestre."

Zavaros szőrszálhasogatással eltereled a figyelmem és lelkesen lecsapsz, mert odaírtam véletlenül a LED-izzót is. Nem ez a lényeg.

Itt alapvetően nem az a gond, ha valakinek égő, LED-izzó, ő dolga, ő baja, ezt nem lehet befolyásolni, ha valaki görcsösen ragaszkodik a butasághoz.

Normális esetben én is mondjuk leírom, szerintem ez van szakmailag és kész.

Kérdező esetleg azt mondja, hogy őt nem érdekli, kész.

A gond, amikor megjelenik egy piszkálódó elem, akit nem is kérdezett senki:

--------------------------

Figyelem

A válaszadásra vonatkozó szabályok

Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a válasz értékelésével fejezheted ki.

----------------------------------

Ráadásul olyan hülyeségeket magyaráz, kákán is csomót keresve, amit én nem tartok normális gondolkodásnak sem. De úgysem érti...

Foglalkozz már valami értelmesebb dologgal, én nem azért látogatom ezt a felületet, hogy ilyenekre pazaroljam az időt.

febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Képes voltál ezt leírni:


" Az égő meg teljesen rendben van, mint általános gyűjtőnév az izzóra és a LED-világítótestre.""


Nem értem mi ebben a butaság. A köznyelv azt mondja, "cseréld ki a konyhában az égőt". Függetlenül attól, hogy izzó van benne, vagy LED.


"A gond, amikor megjelenik egy piszkálódó elem, akit nem is kérdezett senki:"


Ácsi! Fejezd be a hazudozást!

Egyrészt először a párhuzamos kapcsolást javasoltam a kérdezőnek, és miután ő valóban az égőt használta én is átvettem.


Ezután jöttél a tudálékoskodással, hogy nem gázégő és nem is izzó (holott a korábbi 2-es kommentedben még te is izzőt használtál), amit véképp senki sem kérdezett, ennek ellenére kultúráltan válaszoltam, de azt egyből kötekedésnek állítod be.


"Ne a válaszokra válaszolj, ..."


Bagoly mondja.


"Foglalkozz már valami értelmesebb dologgal, én nem azért látogatom ezt a felületet, hogy ilyenekre pazaroljam az időt."


Pont ezt akartam javasolni neked.

Senki sem fogott pisztolyt a fejedhez, hogy tudálékoskodj, személyeskedj, aztán meg próbáld kenegetni a szart, amit csináltál.


(Most tagadd le és fogd rám a személyeskedést, ahogy eddig is tetted. Én voltam hülye, hogy szóba álltam egy hatalmas egójú emberrel, és érvekkel próbáltam hatni. Megfogadom a tanácsod, és a további kicsinyes kiforgatásaidat és félremagyarázásaidat nem fogom olvasni).

febr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Anonimnak köszönöm a segítséget,örvendek,hogy van egy jóindulatú ember,aki megprobált konkrétan segíteni.

Szervízmérnök úrnak annyit,hogy nem magyar helyesírási tanácsot kértem(égő vagy izzó)és ha nem tud segíteni,akkor megtisztelne azzal,ha nem szól bele,mert nem voltam kíváncsi egy hozzá nemértő véleményére.

febr. 27. 17:49
 26/27 A kérdező kommentje:
Hogy anonim olyan választ adott,amit a kérdező is megértett,azzal nincs gond,de egy ilyen Szerviz mérnök úr beleszól azzal igen.Sajnálom,hogy az ilyen segítséget kérők,mint én,nem fogunk segítséget kapni,mert aki segíteni akar azt ilyen Szerviz mérnök urak a beszólásaikkal elriasztják.
febr. 27. 18:22
 27/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Igen, mert ha rendesen megírod, milyen lámpáról van szó, tisztelet megadva, utána akartam volna tovább lépni a szakmai válasz tekintetében.

Pontosan ezért kártékony a felesleges piszkálódás, mert eltereli a szót a lényegről és már kedve sincs az embernek a folytatáshoz.

Bár annak is van előnye, ha látjuk a kérdező "jóindulatát", nem kötelező mindenkinek segíteni.

febr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!