Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ennek ellenere is vegyek...

Ennek ellenere is vegyek elektromos rollert?

Figyelt kérdés

Azt hallottam rola hogy elegge veszelyes pedig akartam eggyet

Meg hogy pesten sok a aleset az elektromos rollerek miatt

Meg az autosok utaljak

Mit tegyek?

Ezek ellenere is vegyek?



márc. 4. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Akkor veszélyes, ha ész nélkül mész vele. Ismerd meg a közlekedési szabályokat, tartsd be őket, és nem lesz gond. Igaz, a magyar KRESZ még mindig nem ismeri az elektromos rollert, így használd úgy, mintha kerékpár lenne. (Tipp: járdán tilos kerékpárral közlekedni.)
márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Járda,járásra való!Másik egy igen balesetveszélyes eszköz!
márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A járdán tényleg ne menj vele. Én két durva balesetet láttam eddig rollerrel, az egyikben a biciklisávon csapták el a rollerest, de a másikban a járdán esett el, mert nem vett észre egy kutyapórázt. Keze-lába eltört, akkorát esett, és még meg is büntették, mert nem a járdára való a roller.
márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a rollerral van a aj, hanem az azt használó korosztállyal, és a közlekedéshez való viszonyával. Még friss a gyermekkori rollerezés élménye, hogy arra megy, amerre akar, a bácsik es a nénik pedig mosolyognak rá.

Mire rájön hogy ez már nem így van, felbukik, vagy elütik.

márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem veszélyesebb, mint a bicaj. A legtöbb baleset a KRESZ be nem tartása miatt van. ismered, van jogsid és tapasztalatod? Akkor annyira nagy baj nem lehet.

esetleg a kis kerék, a magas súlypont még biztos hozzáad pár %-ot, de azért ha nem mész túl gyorsan, akkor annyira nagyot zakózni nem lehet. meg egy sisak az sosem árt.


Az viszont igaz, hogy a rollernek sajnos nincs helye a közlekedésben, se járda, se bicikliút, se autóút. Mindenhol útban vannak az e-rolleresek, és ki vannak utálva, gyűlöli őket mindenki. Szóval az biztos, hogy ez is hozzájárul, hogy egyszerűen mindenki agresszívabban és lenézőbben viszonyul hozzájuk. Ettől függetlenül akkor is a rolleres balesetek vétkesei valószínűleg nagy arányban a rolleresek (erről valaki találjon egy statisztikát. az biztos, hogy még nem találkoztam olyan hírrel, hogy elütöttek egy szabályosan közlekedő rollerest). főleg ha bebszva sötétben, sisak és minden nélkül veretik...


és a roller nagy előnye, hogy bármikor felpattanhatsz vele egy bkv-ra is, mert összecsukod azt csá

bicajjal ez már nem igazán van így. bár e-bicikliől is van ilyen kisebb, félbehajtható akár, de hát az legalább 3-4x egy rollerhez képest. árban.

márc. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
ápr. 14. 00:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!