Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek ?

Milyen laptopot vegyek ?

Figyelt kérdés
Egyetemen szükségem lenne egy laptopra. Amire használnám:netezés, programozás (van pár tantárgyam), tanulás. A keretem szűk,és amire használnám nem nagy igényű, így használt laptopra gondoltam olyan 70 ezer forintig. Bevállt tipusokra valamint jó ár-érték arányú laptopokra gondolok. Köszönök minden választ, ne kövezzetek meg ,eléggé laikus vagyok a témában egyellőre.
márc. 18. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

CSAK Thinkpad, DELL, vagy HP. Külföldről behozott használt üzleti gép, felújítva:

[link]

[link]

[link]

A Lenovo Thinkpad x250 pedig egy nagyon jó közepes méretű laptop. Most is azon írok, Windows 10 van rajta.

márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Én is a HP-ra esküszök. Van egy 13 éves probookom, sdd csere után még mindig hasít. Netezésre, filmre, zenére használom. Ugyan ubuntu van benne, mert ém azt jobban szeretem , de 10-es Windows is elment rajta.

Acert ne vegyél, páromnak volt 2, mindkettőnek letört a képernyőt tartó zsanér, az egyikben random leálltak bizonyos betűk a billentyűzeten, a másikban a ventilátor fuccsolt be 2 év után,miután kicseréltem neki, befosott a harddisk, beletettem egy tartalék ssd-t, végén random bekapcsolódott, ment 5 másodpercet, majd kikapcsolt. Ugyanúgy voltak portalanítva, pasztázva mint a 13 éves HP. Végül kuka lett mind a 2.

márc. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lenovo, Dell-ből Vostro vagy Latitude (Inspiron nem annyira jó), HP-ból Probook vagy Elitebook (az összes többi HP széria felejtős)

Asus-nak vannak még jó darabjai, de nagyon ki kell fogni. Az Acer régen jó volt, mára teljesen felejtős. Egyéb, nevenincs márkák kerülendők.

márc. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, még lenne egy dolog ami érdekelne. Mit kell tudni a processzorokról kissebb ghz-el (1,9 hasonlók)? Kiértékelésben meg nagyobb pontot érnek el . Több mag viszont kissebb Ghz , van ennek valami hátránya? Lassabb egy ilyen laptop, jobban fogyaszt? Melegszik stb ,ilyenekre lennek kiváncsi, neten nem igazán találtam ilyesmikről konkrét infókat. Vagy a nagyobb Ghz fogyaszt jobban? Vagy mi igazából ami a kölönbség, mi szól egyik és másik javára ? Találtam laptopokat processzorokkal amik viszonylag nagy pontot elértek a benchmarkon viszont az emlitetthez hasonlóan alacsony ghz-el voltak. (ilyen 4-5. generacios Elitebookok között nézelődtem ,ilyesmi kategóriáról beszélek)
márc. 19. 22:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Zbookokról vélemény?
márc. 20. 09:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak a saját tapasztalataimról tudok írni, nem vagyok szakember. Ami a Lenovo Ideapad nevezetű rémséget illeti (AMD procival), az jól kiborított, egyrészt a videokártyája, mert csíkozott, másrészt a zsanér annyira tönkrement, hogy 8 cm-re lehetett kinyitni! Ha Lenovot veszel, akkor csak THINKPAD a minőség! És jó, strapabiró gépeket lehet kapni már néhány tizezerért. Ehhez a laptophoz egy jó vírusirtó kell, optikai net és osztályon felüli minőségű. Ha esetleg újra gondolnál, akkor 300 ezer alatt csak gyerekjátékokat lehet kapni, saját tapasztalat. Ha egy használt gép akkuja gyenge, akkor 20-25 ezerért azt is kaphatsz.
márc. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4810qm processzorról vélemény?
márc. 22. 15:22
 8/9 A kérdező kommentje:
#6 pontosan milyen lenovo Ideapad?
márc. 25. 17:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Lenovo Ideapad G505. Nem használom, a szerviz rengeteget kér a javításért. A zsanérja egyszerűen gyenge. Elviszem majd a hulladékudvarba.
márc. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!