Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan működik a fürdőszobai...

Hogyan működik a fürdőszobai törölközőszárító?

Figyelt kérdés
Az egész rácsos felületet fel kellene melegítenie a fűtőpatronnak? Kaptunk egy használtat egy rokontól, és kipróbáltam legmagasabb fokozaton. A fűtőszál felöli oldala a hőfokszabályzóhoz közeli részen lett meleg, másutt még langyos sem. Vagy idő kell neki? 600 wattos, ami nem olyan túl kevés. Bocs a kérdésért, de teljesen tudatlan vagyok ebben a témában. Ventillátoros elektromos gyorsmelegítőnk volt eddig.

márc. 24. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó oldallal raktad fel?

Elektromos melegítő esetén a fűtőszál alul kell hogy legyen.


Ha jól raktad fel, akkor kapcsold be 1 órára legalább, majd nézd meg, hogy felmelegedett e.

márc. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra rájöttem hogy lennie kell benne hőközlő folyadéknak ami lentről felfelé melegíti a fűtőtestet. De mi van akkor, ha ez a folyadék hiányzik?
márc. 24. 18:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Olaj van benne. Lehetséges olyan is hogy hiányzik belőle, de ahoz valakinek szét kellett szednie. Nem hiszem, hogy valaki ki öntötte az olajat, majd össze rakta, és neked adta. Ha pedig csak valahol sérült, és csöpög, akkor az látszana.
márc. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pedig úgy nézem két lyuk van felül és üreges a belseje, így tényleg valaki kiönthette belőle az olajat. Majd megkérdezem akitől kaptam. Köszi a válaszokat.
márc. 24. 18:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit.
márc. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"mi van akkor, ha ez a folyadék hiányzik?"

Akkor elég hamar eldurran a fűtőszál, úgyhogy ne kapcsold be!

Ha teszel majd bele olajat, akkor felül hagyj helyet a hőtágulás miatt.

márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha van benne olaj, az hallatszik is, ha picit óvatosan megrázogatod lötyög, illetve pattog mikor melegszik. Legalábbis az olajradiátorom ilyen.
márc. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Víz is elég bele, nem kell olaj.

[link]

Az enyém is ilyen, 10 éve töltöttem fel, semmi baja.

márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A termosztátnak köszönhetően nem égett ki, 600 W egyébként is jó sokat fogyasztana havi szinten, ha állandóan fűtene.

De bemelegedés után csak szakaszosan fűt, alacsony hőfokot megcélozva.

márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!