Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen csatlakozó szükséges...

Milyen csatlakozó szükséges egy PATA HDD-hez?

Figyelt kérdés

A kérdésben a válasz, vagyis részben. Van két sok éves PATA csatlakozású HDD-m (Egyik Western Digital, másik pedig Samsung), mindegyik azonos csatlakozással rendelkeznek ( [link] - a merevlemez linkje).

Évek óta nem tudom őket használni, azonban most jól jönne az a 2x160 GB, amit tudnak nyújtani, ehhez keresek megfelelő átalakítót, vagy méginkább egész külső házat hozzájuk.

Tudnátok ebben segíteni, kissé elkeveredtem a lehetőségek között...?



ápr. 14. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes küzdeni már vele. 15 rugóért kapsz már terás vinyót.
ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
PATA/IDE csatlakozó , a PATA a csatlakozó típusa
ápr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az Árukereső tanúsága szerint:

[link]

például:

[link]

ápr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozók helyett SSD-t vehetsz az árán.

[link]

ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
54%

A kérdésben linkelt merevlemez SATA-csatlakozós, a mai számítógépekbe beszerelhető.


[link]


[link]

ápr. 15. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
54%

Pontosabban a linken félrevezető fotót raktak fel, ez mégis PATA:

[link]

Van ilyen PATA-USB adapterem, lehet rendelni Kínából, de 5/12 V-os tápegység is kell a merevlemezhez, vagy a PC saját tápjára is lehet kötni.

ápr. 15. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
54%

Igaz, hogy ilyenem is van, PATA-SATA adapter, ez is jól működik (működött):

[link]

ápr. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Aktív Szál ***** válasza:

320GB a mai világban elég kevésnek számít már, arról nem is beszélve, hogy egy sokéves PATA HDD akármikor feladhatja.

Maximum akkor van értelme adaptert vagy külső hdd házat venni hozzá, ha van rajtuk olyan adat, amire szükséged van. Ha csak tárolásra kell, jobban jársz, ha veszel egy új HDD-t, 1TB már 18 ezer körül kapható.

ápr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kamera adatok (felvételek) vannak rajta, én is számítok rá, hogy nem feltétlenül a megbízhatóság csúcsát jelentik, de mégis jó lenne használatba helyezni őket. Van elég tárhelyem (18 TB összesen) mindenre, pusztán ha már itt hevernek, nem lenne rossz megnézni mi van rajtuk, valamint hasznosítani (nyilván ha 20-30 ezrekbe kerül üzembe hozni őket, akkor kidobom inkább).

ápr. 15. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!