Részletfizetés ?

Figyelt kérdés
Sok embernél látom, hogy Telekomtól vagy más szolgáltatótól hoznak ki részletre telefont, tv-t, tabletet, vagy bármi mást. Holott lenne pénzük megvenni egyben is sőt árukeresőn még sok esetben olcsóbb is. Miért ekkora divat a részlet ?

ápr. 17. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj miattuk. Te pedig továbbra is vedd ott ahol neked jó.
ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Mert annyi pénzük sosincs, hogy egyben kifizessék, de kellenek a menő cuccok.
ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

A lényeg, hogy te ne vásárolj részletre ha nem muszáj.

Van 2 ismerős is akit szépen át...k a részletfizetéssel. Majdnem dupláját fizette.

ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Egyrészt sokaknak piszkosul nincs pénze rá, hogy egyben kipengessék, szóval marad a részlet. Az hogy éppen van annyi pénze, de azzal kb le is nullázta a megtakarítását, vagy utána tologatni kell a csekkeket, az nem azt jelenti, hogy van rá pénze.

Másrészt semmi ördögtől való nincs a részletfizetésben. Pláne ilyen infláció mellett. Miért fizetnéd ki most a 300-500 ezret, amikor még használhatod 2 éven át, és számszerűen semmivel nem fizetsz többet, mintha egyben perkálnád ki, a pénz értékét nézve meg még kevesebb is lett. (Most itt a telekomról beszélek, nyilván ha a mediamarktból hozol ki valamit áruhitellel, az kamatos, ott természetesen többet fizetsz, mintha egyben fizetnéd.)

Plusz a szolgáltatóknál lista áron lehet hogy drágábbak a készülékek, mintha máshol vennéd meg, de sokszor elég nagy kedvezményeket adnak, ha szolgáltatást is veszel mellé. A mi csomagunkban pl 4 telefonszám van, így tavaly amikor megújítottuk 4 eszközre adtak darabonként 100ezer kedvezményt.

ápr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Aktív Szál ***** válasza:

Ez többtényezős dolog:

1. Általában nincs annyi pénzük, hogy egyben kifizessék a telefont, de muszáj a legújabb csúcstelefon, különben mivel villognának?!

2. A szolgáltató ügyintézői és marketingesei nagyon tehetségesek abban, hogy rábeszéljék az ember az ilyenekre. Elhitetik velük, hogy jól járnak, a többség meg túl buta vagy túl lusta utánanézni a dolgoknak.

3. Előfordul ritkán az is, hogy tényleg jól jár vele az illető.


Szolgáltatótól még nem, de boltból függetlenül hoztam már ki telefont 0% THM-es részletre, holott ki tudtam volna fizetni egyben is, de inflálódjon csak a bank pénze. Ami megmaradt pénz, azt ment a befektetésbe.

ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Általában buksz a részletfizetésen. Nyilván nem a készülék árán, de aláiratnak veled 2 év hűséget olyan díjcsomagra amit ki sem használsz, vagy indokolatlanul drága, azon keresztül fizeted meg az árát. Míg ha nem tőlük veszel telefont szabadon választhatsz olyan csomagot (akár feltöltőst is) amit kihasználsz és nem drága.
ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Morzsi007 ***** válasza:
Az utóbbi 2 telefont részletre hoztam ki (kamatmentes). Ki tudtam volna fizetni egyben is, de valamiért ezt választottam. Előtte egyben fizettem mindig is 2008 óta. Telekomnál nem a legolcsóbbak a mobilok, de valamennyi kedvezményt adtak 2 év hűség miatt és ez nem áfás mutyizós GSM bolt. Drága készüléket inkább normális helyről veszek. Ezek is függetlenek és mivel nem igen kerül eladásra, mert családban maradnak, amíg működnek, így számomra lényegtelen, hogy szolgáltatótól van.
ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A részletfizetés azért jó, mert így a szerényebb keresetűeknek is lehetőségük van havi néhány ezer forintért jobb teljesítményű készülékekhez hozzájutni.

Valószínűleg nincsen felesleges több százezer forintja, amit egyben ki tudna fizetni a kiválasztott elektronikai eszközét vagy éppen van fontosabb szükséglet, amire kell a pénz.

ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha pénzt kérsz valamiért, akkor vállald fel a neved
ápr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!