Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos csónakmotort meg...

Elektromos csónakmotort meg lehet hajtani aggregátorral akku helyett?

Figyelt kérdés
Van egy kolibri csónakom és egy elektromos motorom ami 600W os. Meg lehet ezt hajtani egy kisebb hangszigetelt aggregátorról akku helyett? Láttam neten vannak kisebb gépek 1-2kw és mindegyiken van 12V kivezetés. Vagy esetleg egy 230/12V tápot rákötni működhet a dolog?

ápr. 20. 18:32
 1/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Gyakorlatilag nem, illetve nem ez a módja.

Pufferként kell egy akku, ami biztosítja a tápforrás minimális belső ellenállását, a nagy áramigény kiszolgálását, amire esetleg tölthetsz menet közben is, ha akarsz.

Ez még a mobitelefonra is érvényes mellesleg, ha nem is lehetetlen akku nélkül táplálni.

ápr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha egy lágyindítót ami szerszámokhoz való elékötök? Mert a szerszámgépekben lévő villanymotor is elindul generátorról magasabb névleges teljesítménnyel egy kis csónakmotor miben tér el?
ápr. 20. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem menne aggregátorról.

K

ápr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

600 W / 12 V névlegesen 5O A áram, míg az indulóáram ennél is több.

AC 230 V-ra készült triac lágyindító itt nem alkalmas, DC-re más megoldás kell, meg az áram is más nagyságrend.

ápr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi lehet a megoldás?
ápr. 20. 19:28
 6/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Szabályzásra MOSFET és PWM, de ha a tápforrás nem tudja a névleges áramot sem, azon nem segít.

Vagy nem tudom, mennyit akarsz kihozni belőle, de mondjuk 600 W-ot feltételezve.

Vagy mit tud az áramfejlesztő 12 DC kimeneten?

Nem vagyok most gépközelben, hogy jobban ránézzek.

ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
DC kimeneten 12V 8,3A annak amit néztem
ápr. 20. 20:34
 8/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Sejtettem, az csak egyfajta segédtáp, ilyen célra nem alkalmas.
ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!