Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van - e még értelme a gyakori...

Van - e még értelme a gyakori kérdések oldalnak a Chatgpt korszakában?

Figyelt kérdés
Mindenesetre az én egyik kérdésemre, sokkal komolyabb választ adott, mint itt 1-2 illető

máj. 26. 18:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
Számodra nincs - számunkra meg van!
máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%

Persze, nem is kérdés:

1. A ChatGPT-nek nem erőssége, hogy emberi oldalról, szubjektíven fejtse ki a véleményét. Főleg azért, mert nincs tapasztalata, csak egy nagy tudásnyaláb.

2. Sok területen hiányosak az ismeretei.

3. Az ember még sokkal jobb a kérdés, meg a mögöttes intenció megértésében. Ezt főleg azért fűzöm ide, ha esetleg a "csak tudni kell promptolni" közhellyel jönne valaki.

máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként ha csak egy kérdésednél sikerült a ChatGPT-nek túlszárnyalnia az oldalt, és ott is csak néhány válaszolót, az elég egyértelmű választ ad a kérdésedre.
máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

A GPT csak előre betanult problémákra tud csak előre betanult megoldásokat adni.

Eddig ismeretlen új problémák esetén behal a tudása.

máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg az a kérdés, hogy emberek véleményére, tapasztalatára van - e szükség, vagy egy gépére, amelyben betáplált infól vannak??
máj. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
91%

Laikusként ezt így látod. Szakmabeliként a ChatGPT (helyesen írva) sok hülyeséget is "beszél". Amellett, hogy elég irritáló a stílusa.

Meg amikor a fórumokról kiszedi az én hozzászólásaim és úgy adja elő, mintha "ő" találta volna ki, az milyen dolog már?

Most egy kicsit hazudtam, de nem állok messze az igazságtól és láttam már olyat, amikor a saját írásommal találkoztam szembe valahol.

máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan semmitmondó válaszokat írnak, mintha élveznék
máj. 26. 18:31
 8/32 anonim ***** válasza:
77%

Az előző hozzászólókkal egyetértve, arról nem is szólva, hogy:

- a ChatGPT egy eléggé erőforrás-igényes rendszer

- ráadásul teljesen zárt (egy kérdés-válasz fórumot egy laikus is létre tud hozni, hisz van egy rakat nyílt forrású fórummotor, van olcsó webtárhely; viszont egy ChatGPT-szintű szolgáltatáshoz sokkal nagyobb beruházás kell)

- adatvédelmileg nem épp előnyös (USA-beli cég - így jogi probléma esetén nehezebb ellenük jogi eljárást indítani - nem tudni, pontosan honnan szedi az adatait (azok felhasználásához egyáltalán van-e joga), nem teljesen tiszta, hogyan kezeli az adataidat)

máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
61%

Van, mert a sok incelnek nem elegendő válasz a ChatGPT-től, hogy minden ember értékes, hogy hogyan érdemes fejleszteni magad, esetleg érdemes lenne felkeresned szakembert, stb.


Nem tudnak veszekedni a ChatGPT-vel, hogy azért nincs nőjük, mert 170 centik/kövérek/csórók/kopaszodnak/mikropéniszük van stb.

máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%

#7: ezt a választ is a gép dobta?

Vagy csak elfelejtettél gondolkodni, hogy már érvelni sem tudsz?


Azt értem, hogy Te esetedben miért nem hasznos ez az oldalt: nem valós kérdést teszel fel, hanem állítasz valamit. A legrosszabb, hogy érvelni sem tudsz mellette.

máj. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!