Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány oldalnyi festék van egy...

Hány oldalnyi festék van egy frissen vásárolt nyomtató patronjában?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
A korrekt válaszhoz ismerni kellene a nyomtató és a benne lévő nyomtatópatron típusát. Ebben az esetben is csak tájékoztató jellegű becslést lehet tenni a gyártó adatai alapján, hiszen kérdés, hogy milyen színeket használsz az oldal milyen %-ban kerül fedésre, stb...
2010. nov. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 butorvilag válasza:

Tintasugaras nyomtatók 60 és 250 A4-es oldalt között tudnak nyomtatni! Függ, a nyomtatandó felület fedése között, színenként cserélhető vagy egy tartályban vannak a színek és a fekete, illetve, hogy hány ml szín van tartályonként!


Színenként cserélhető esetén 9-10 ml /tartály, + nagy fekete 18 ml 150 db A4-es lapot tudtam úgy kinyomtatni, hogy elfogyott 3 színem, + 2 félig maradt! Elfogyott a kék a piros és a kis fekete, félig maradt a sárga és a nagy fekete! 40 ml tintám fogyott el 150 A4-es oldalon. 2,6 ml tintám fogyott el 10 oldalnál! Színes szórólap lett nyomtatva, 4-5 db képet tartalmazott, plusz a szöveget!


Régebben egy egytartályos színes nyomtatóm volt, 63 oldal után elkezdte színessel nyomtatni a szöveget, kezdetben kék, majd zöld, aztán piros, és legvégül sárgával nyomtatta a fekete szöveget! Végül a 97. oldal után már nem nyomtatott semmit!


7000 forintért vettük a nyomtatót! Gondoltuk, hogy csak részben töltik a patront, ezért 6000 forintért vettem bele patront, és ugyanaz volt a helyzet! Akkor jöttem rá, hogy az 1 tartályos olcsó nyomtató az kb 60 oldal nyomtatására lett kitalálva, tehát 100 forint oldalanként a tinta! A színenként cserélhetővel már jobb volt a helyzet, de még nem hallottam olyat, hogy valaki fél csomag lapnál többet tudott volna nyomtatni tintasugarassal, hacsak nem XL-es patronnal nyomtat. A fél csomag lap meg 250db! A gyártó adatai szerint 535 oldalt kéne, hogy tudjon ez a valóságban 150-nél kiürült 3 szín, és 2 félig maradt! Az összes szín kiürülése esetén 180-220 oldalra tippelnék!


Ha az A4-es lapot számla nyomtatásra használnák, úgy hogy csak fél lap terület van nyomtatva, tehát kép nincs, úgy esetleg elképzelhetőnek tartanám az 535 oldalt, de képekkel semmi esetre sem!

2013. márc. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!